şükela:  tümü | bugün soru sor
 • donanimhaberde fx57 takma adıyla genellikle yazılı haber editörlüğü yapan ve oldukça hızlı bir şekilde site takipçilerini gelişmelerden haberdar eden ilgili ve başarılı bir insan.
 • incelemelerde gözünü seveyim yapmaktayız, etmekteyiz, görmekteyiz şeklindeki gereksiz resmi cümleler kurmasın. teknik özellikleri tıkır tıkır saydığı gibi fikir belirtmekten, az biraz daha az resmiyetten (samimi bir cıvıklığı kastetmiyorum) çekinmesin.

  cidden irrite edici, yapmaktayız, etmekteyiz. biraz pclabs'in incelemelerine baksın. kimi incelemelerde tabloyu koyuyorlar ekrana 3 dakika 5 dakika ekrana kağıt yapıştırmışız da ona bakıyormuşuz gibi oluyor.

  onun dışında gözlemlerime göre kendisi android hayranı. diğer incelemeci arkadaş "bunu ilk nerde görmüştük, tabi ki iphone'da" derken bile yüzü ekşiyor, içine kapanıyor.

  tarafsızlık önemli.
 • mobil cihazların özelliklerini makineli tüfek gibi saymasıyla tanınır.

  abicim bak sen her gün bu işlerle yatıyor kalkıyor olabilirsin, bu konular hakkında söyleneni saniyesinde anlıyor olabilirsin. ama ben gerçekten bir şeyi o kadar hızlı söyleyince, o kadar hızlı konuşunca seni anlayamıyorum. çünkü anlamama fırsat vermiyorsun. ki yani bu donanım işlerinin de cahili birisi değilim. senin ortalama izleyicinin kesinlikle üstündeyim. video'larını izlerken bazen video'yu geri alıyorum son cümleni tekrar dinliyorum ve o zaman ne demek istediğini anlıyorum.

  ama normal konuşmanda tam bir şey söylüyorsun, ben onu anlamaya, kendi kendime yorumlamaya ve değerlendirmeye çalışırken sen bir sonraki cümlenin sonuna gelmiş oluyorsun.

  diyeceğim odur ki erdi'ciğim... arkamızdan atlılar koşturmuyor, zamanla yarışmıyoruz, alacaklılar kapıda değil. sakin ol biraz, yavaş ol. biraz yavaş konuşsan 10 dakikalık video en fazla 15 dakika olur. gün oksay size: "server masraflarından belimiz büküldü, hızlı konuşun, video kısa sürsün" mü dedi bilmiyorum ama tavsiyelerimi dinlemende yarar var.

  bak mesut çevik ne kadar rahat, ne kadar geniş. dükkan kendisininmiş gibi yaya yaya konuşuyor, şakalar yapıyor, anılarını anlatıyor ne güzel.
 • sol gözünde bir problem olduğunu düşündüğüm editör.

  hızlı konuşmasıyla meşhurdur.
 • donanımhaber'in en donanımlı editörü. bugün dikkatimi çekti, dell xps11 videosunda "zira" kelimesini çok kullandığı için kullanıcılar tarafından baya bir eleştirilmiş.

  (bkz: zira mı zira nedir)
 • (bkz: #38267169)
 • xperia z2 incelemesini haftalardır yapmayan özellikle duyurduğu inceleme tarihlerine açıklama yapma gereği bile duymadan uymayan editör
 • xperia z2 konusunda, sony'nin zahmet edip kendilerine inceleme için telefon göndermemeleri sebebiyle incelemeyi geç yaptı kendisi. haklıdır bence.

  mesut çevik'le beraber yaptıkları programlar tadından yenmez. bilmeden konuşmaz, pek doludur kendisi.
 • mesut çevik'ten on kat daha donanımlı ve tarafsız editör. ama bazen mesut saçmalayınca o da fazla ses çıkaramıyor gibi. bir de ekürisi erdi var. zaten bu ikisi dışında dinlenecek adam kalmadı sitede. eskiden erdinç iyikul vardı. 10 numara adamdı kaçtı kurtardı kendini.
 • türkiyenin en iyi teknoloji editörlerinden biri. yanlış bilmiyorsam haberlerinin ingilizceye çevirilip yabancı kaynaklarda haber yapılmışlığı vardır. güzel fotoğraf çeker.
  ayrıca dünya çapında bir çok büyük firmanın ceolarıyla sohbet edebilen, tanınan, sıcakkanlı ve genel olarak sevilen benimde özendiğim nadir insanlardan birisidir.