şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edirne'nin enez ilçesinin hasköy köyünde doğmuş chp edirne milletvekili'dir.
 • kurultay çalışmaları için gittiği ığdır'da beyin kanaması geçirmiştir. acilen ameliyata alınmıştır. doktorlardan sevindirici haber beklenmektedir.

  kaynak: https://m.mynet.com/…n-bircan-kimdir-guncel-4300698
 • tbmm'nin 25. ve 26. dönemlerinde, okan gaytancıoğlu ile birlikte chp'nin edirne milletvekili olarak yer aldıktan sonra, 24 haziran 2018'de yapılan baskın erken seçimler sonrasında yine okan gaytancıoğlu ile tbmm'nin 27. dönem edirne chp milletvekili olarak mecliste yerini alan vekil.
  olağanüstü kurultay amacıyla imza toplayan muharrem ince'ci gruba yakınlığı ile bilinen erdin bircan, delegelerle görüşmek için gittiği ığdır'da, kaldığı otel odasında beyin kanaması geçirmişti. ameliyat edilen bircan'ın durumunun şu an stabil olduğu ve ambulans uçakla ankara'ya nakledildikten sonra tedavisinin ankara ibni sina hastanesi'nde devam edileceği belirtiliyor.
 • gözlerini açtığı ve tepki verdiği duyumlarını aldım. umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur.
 • maalesef hayatını kaybetmiştir. allah rahmet eylesin.
 • allah rahmet eylesin.
 • sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre hayatını kaybetmemiştir. sadece anlık olarak durumu kötüleşmiştir. halen hayatta ve yoğun bakımdadır.
 • allah rahmet eylesin . 3 günlük dünya işte . allah kalanlara sabırlar versin .
 • bugün itibariyle ebediyete uğurlanan iş insanı, milletvekili.

  24 eylül 1959 tarihinde edirne-enez'in köyü hasköy'de doğmuş. lise mezunuymuş. istanbul hasköy lisesi'nde okuduğu yıllarda gençlik hareketlerine katılmış ve daha sonra politika gazetesi'nde çalışmış.

  1980'li yıllarda özel sektörde yöneticilikler yapmış. ticari hayatına 1988'de erpa tekstil'i kurarak başlamış ve başarılı bir iş hayatı olmuş. edirne-uzunköprü'de hayvancılıkla uğraşmış.

  sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunmuş. kurucuları arasında yer aldığı trakyalı yöneticiler ve iş adamları derneği tryiad'da 2 dönem başkan yardımcılığı yapmış. 10 yıl, keşan ticaret sanayi odası ktso üyeliği yapmış.

  istanbul tekstil konfeksiyon ihracatçıları birliği itkib üyeliği, istanbul ticaret odası ito üyeliği ve istanbul sanayi odası iso üyelikleri varmış (doğal olarak).

  atatürkçü düşünce derneği ve beşiktaş spor kulübü üyesiymiş.

  2011 genel seçimlerinde cumhuriyet halk partisi'nden milletvekili aday adayı olarak yarışmış. 2015 seçimlerinde önseçimden başarı ile çıkarak chp milletvekili adayı olmuş. 7 haziran 2015, 1 kasım 2015 ve 24 haziran 2018 genel seçimleri sonucunda parlamentoya girmeye hak kazanıp chp edirne milletvekilliği yapmış.

  18 kasım 2018 tarihinde, ankara üniversitesi ibni sina hastanesi'nde ölmüş.