şükela:  tümü | bugün
  • son hatırlanan bilgiye gore soyadı dogan degil sahin olmasi gereken zat i muhterem superhero
    (bkz: erdinc sahin)
  • pek çok yeni nesil sözlükçünün hatırlayamamasına şaştığım, kırpık'ı konuşan, sonra bir ara kanal 6'daki süpermarket programını sunan abimizdir.
  • 2009-2010 tiyatro sezonunda "anam bacım avradım" ile sahnelere yeniden merhaba diyerek* izleyiciyi sevindirmiş bir sahne insanı.*
    bir de eskilere, hatta yeşilçam'a dair bir yapımda rol alsa mükemmel olurdu diye düşünmekteyim, zira mimikleri oldukça izzet günay'ı andırmakta.*
  • meraklısı için öyle bir hikaye'de büyük bir kaza geçirmiş oyuncu.

yüksekten düşmesi sonucu bileğinde kırık, kafasında yarık olmasına rağmen yine de sakinliğini ve kibarlığını korumuş. umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur. acil şifalar...
  • sahnede çok talihsiz bir kaza geçirmiş oyuncu.

büyük geçmişler olsun kendisine.
  • geçenlerde adana'ya sait faik abasıyanık'ın meraklısı için öyle bir hikaye oyunu ile gelenankara devlet tiyatrosu'nun değerli sanatçısıdır. ankara'dan gelip, sait faik olup, adana'dan bizleri alıp istanbul'a götürmüştür.

ikinci bir tanım gerekse pek güzel ses tonlu adamdır.

5 liraya gittim oyununa... sanat ne değersiz! kendisindeki birikim, emek, profesyonellik milyonlar eder.

mutlaka gidiniz oyunlarına.
  • uğur mumcu'nun cenazesinde görmüştüm kendisini, tesadüfen yan yana yürüdüğümüzü farkettim. sonra tanıştık, birlikte taksim'e kadar gittik. zaten tv ekranlarından ve kırpık'tan çok sevdiğim bir insanı, mumcu'nun cenazesinde olması ayrıca daha da hayran bıraktırmıştı kendisine. sonra bir kaç kez daha buluşmuştuk. yaşça benden daha büyük olmasına rağmen, beni çocuk yerine koymamış, arkadaşlık etmişti. o zamanlar bir tiyatro kurmak istediğini söylediğini hatırlıyorum.

birlikte "dönersen ıslık çal" isimli filme gittiğimizi hatırlıyorum, bir de benim için çok değerli olan "montaıgne-denemeler" kitabı'nı hediye etmişti bana.

nedendir bilmem şimdi yıllar sonra aklıma geliverdi, sanıyorum o güzellikte bir arkadaşlığın özlemi düştü kalbe..

eğer okursan, eski bir minik arkadaşından sana selam var sevgili erdinç doğan..
  • şuan meraklısı için öyle bir hikaye oyununun perde arasından bildiriyorum bu adamdan çogzel martı olurmuş ama oyuncu olmuş. beyaz saçı, seri dönüş manevraları ile cebinden çıkardığı bir parça simitle burgaz'dan havalanan martıdan başka birşey değil şuan gözümde..

edit: oyun bitti. gayet üstün bir performans sergiledi. fiziğinin bu kadar düzgün olması fit olması sanırım sahnedeki hareketliliğinden mütevellit olabilir. türklere benzemeyen bir havası var. pardesü çok yakışıyor. taklit ve ses yeteneği muazzam. kukla gösterisi de çok hoştu. velhasıl yetenekli bir martı^^
  • kesinlikle canlı izlenmesi gereken meraklısı için öyle bir hikaye oyununun başrolü, tek oyuncusu.