şükela:  tümü | bugün
 • son hatırlanan bilgiye gore soyadı dogan degil sahin olmasi gereken zat i muhterem superhero
  (bkz: erdinc sahin)
 • pek çok yeni nesil sözlükçünün hatırlayamamasına şaştığım, kırpık'ı konuşan, sonra bir ara kanal 6'daki süpermarket programını sunan abimizdir.
 • 2009-2010 tiyatro sezonunda "anam bacım avradım" ile sahnelere yeniden merhaba diyerek* izleyiciyi sevindirmiş bir sahne insanı.*
  bir de eskilere, hatta yeşilçam'a dair bir yapımda rol alsa mükemmel olurdu diye düşünmekteyim, zira mimikleri oldukça izzet günay'ı andırmakta.*
 • sivas'ta lise öğrencisiyken etütlerden kaçmak için sürekli tiyatroya giderdik. ben bu abimizi orada bir oyunda görmüştüm. tanıdım hemen. arkadaşlara söyledim, çekine sıkıla gittik yanına.

  "erdinç bey..." dedim. "ben sizi tanıyorum. süper market'in bir bölümünü bile kaçırmadım. kırpık'ı da siz seslendirirdiniz ayrıca." cem kurdoğlu'ndan falan bahsettim, hatırladığımı anlasın diye.

  "süper market çok kötü bir programdı." dedi. "insanları tüketime sevkediyordu. ama kırpık iyidir."

  o zamanlar artistlik yaptı zannetmiştim ama biraz anlıyorum şimdi. o yolu takip etmekten kendi isteğiyle mi vazgeçti, yoksa kapılar yüzüne mi kapandı bilmem. ama neticede herkesin tanıdığı bir sunucuyken, sivas'ta çoğu kimsenin hatırlamadığı bir devlet oyuncusu olmayı seçmişti bir şekilde.

  o yüzden hep severek hatırlarım ben bu abimizi.
 • meraklısı için öyle bir hikaye'de büyük bir kaza geçirmiş oyuncu.

  yüksekten düşmesi sonucu bileğinde kırık, kafasında yarık olmasına rağmen yine de sakinliğini ve kibarlığını korumuş. umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur. acil şifalar...
 • sahnede çok talihsiz bir kaza geçirmiş oyuncu.

  büyük geçmişler olsun kendisine.
 • dün olmadık işler olmuş, meraklısı için öyle bir hikaye oyununun henüz başında feci bir kaza geçirmiş, o kazayı seyirci oyunun bir parçası sanmış, o da o yaralı bereli ve bileği kırık halde oyuna devam etmeye çalışmış ama bir süre sonra devam edemeyeceğini anlayınca seyirciden özür dileyip, hastaneye nakledilmiş ve kendi başına gelenlerden çok "izleyicim için üzüldüm, oyun iptal oldu" diyebilmiş kişi.

  daha çok oyun var oynaması için bekleyen.
  çok geçmiş olsun.

  http://www.erdincdogan.com.tr/

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…446798&kn=7&ka=4&kb=7
 • geçenlerde adana'ya sait faik abasıyanık'ın meraklısı için öyle bir hikaye oyunu ile gelenankara devlet tiyatrosu'nun değerli sanatçısıdır. ankara'dan gelip, sait faik olup, adana'dan bizleri alıp istanbul'a götürmüştür.

  ikinci bir tanım gerekse pek güzel ses tonlu adamdır.

  5 liraya gittim oyununa... sanat ne değersiz! kendisindeki birikim, emek, profesyonellik milyonlar eder.

  mutlaka gidiniz oyunlarına.
 • uğur mumcu'nun cenazesinde görmüştüm kendisini, tesadüfen yan yana yürüdüğümüzü farkettim. sonra tanıştık, birlikte taksim'e kadar gittik. zaten tv ekranlarından ve kırpık'tan çok sevdiğim bir insanı, mumcu'nun cenazesinde olması ayrıca daha da hayran bıraktırmıştı kendisine. sonra bir kaç kez daha buluşmuştuk. yaşça benden daha büyük olmasına rağmen, beni çocuk yerine koymamış, arkadaşlık etmişti. o zamanlar bir tiyatro kurmak istediğini söylediğini hatırlıyorum.

  birlikte "dönersen ıslık çal" isimli filme gittiğimizi hatırlıyorum, bir de benim için çok değerli olan "montaıgne-denemeler" kitabı'nı hediye etmişti bana.

  nedendir bilmem şimdi yıllar sonra aklıma geliverdi, sanıyorum o güzellikte bir arkadaşlığın özlemi düştü kalbe..

  eğer okursan, eski bir minik arkadaşından sana selam var sevgili erdinç doğan..
 • şuan meraklısı için öyle bir hikaye oyununun perde arasından bildiriyorum bu adamdan çogzel martı olurmuş ama oyuncu olmuş. beyaz saçı, seri dönüş manevraları ile cebinden çıkardığı bir parça simitle burgaz'dan havalanan martıdan başka birşey değil şuan gözümde..

  edit: oyun bitti. gayet üstün bir performans sergiledi. fiziğinin bu kadar düzgün olması fit olması sanırım sahnedeki hareketliliğinden mütevellit olabilir. türklere benzemeyen bir havası var. pardesü çok yakışıyor. taklit ve ses yeteneği muazzam. kukla gösterisi de çok hoştu. velhasıl yetenekli bir martı^^