şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbul üniversitesi psikoloji bölümünü birincilikle bitirmesinin ardından 1996 yılından bu yana klinik psikoterapi biriminde çalışmakta olan klinik psikolog.

    doktora tezini prof. dr. vedat sar danışmanlığında "ruhsal travma kökenli dissosiyatif bozukluk hastalarının ailelerinde ruhsal travma ve dissosiyasyon" konusunda yapmıştır. ve bu tez sonucunda ruhsal travma kökenli dissosiyatif bozukluk hastalarının ailelerinde ruhsal travma ve dissosiasyon görülme sıklığının %0 olduğu ortaya çıkmıştır.

    özellikle dissosiyatif bozuklukların psikoterapisi konusunda yüksek bir başarı ortalaması ve pozitif tedavi sonuçları ile çalışmaktadır. vedat sar'ın derslerinde -psikoterapi konusundaki başarısından dolayı- hep övgüyle bahsettiği ve konusunda uluslararası düzeyde tanınan bir uzmandır.

    not: entrynin bazı yerlerinde kimi zaman aklıma estikçe vedat şar'ın kişisel web sitesinden alıntılardan yapmışımdır, yalan değil. bu nedenle lütfen;
    (bkz: www.vedatsar.com)
  • "standart psikolog" uygulamalarının dışına çıkma cesareti gösterebilen tek psikologtur kendisi. zamanının ötesinde bir psikolog olmasının sonucunda çok kısa sürede, çok iyi şeyler başarabilmiştir. türkiye'nin gurur duyacağı isimler listesinde adının yer alması gerektiğini düşünüyorum ve kendisiyle tanışmış olmak benim için bir onurdur. başarısının temelinde, empati yeteneğinin gelişmiş olmasının yattığı bir gerçektir ve şahsi görüşüm, tüm psikologların kendisini örnek alması yönündedir.