şükela:  tümü | bugün
  • valla ben demedim financial times demis. buyrun link bu

almanya'da 3 milyon civari turk yasiyor. bunlarin da cok cok buyuk bir kesmi anadolulu. herifi hic sevmesem de tespit dogru zira o 3 milyonun 2 milyonu rahat agir akpartili.
  • potansiyel denmiş kesin etkiler dememiş. yazılan şeyi iyi okuyun amk.
  • (bkz: hitlerdogan)
  • almanya'da yaşayan türklerin çoğunun kırsal kesimde yaşaması, bu kırsal kesimin oy kullanmaya gitmemesi, aman banane demesi ve bu 3 milyon türkün çoğunun milliyetçi olmasından dolayı alman vatandaşı olmaması.

yani seçimleri en ufak şekilde bile etkileyeceklerini düşünmüyorum.
  • mültecileri gönderirse etkiler diyor açıp okuyun.
    bizim alamancıların ülkede akp'li "gavuristan"da solcu olduğu bilinen bi gerçek.
  • türkiye seçimlerinde yurtdışı oyları arasından almanya'dan 340 bin akp oyu çıkmış. bu sayı ile türk vatandaşları üzerinden almanya seçimlerini etkilemesi imkansız.

ancak ft'nin yorumu erdoğan'ın göçmen tehdidi ile ilgili. bu tehdit alman halkını tedirgin etmiş olması durumunda seçimlerde almanlar başka şeyler düşünerek farklı tercihler yapabilir şeklindedir.
    bu şekilde etkileyebilir mi ? göreceğiz.
  • erdoğan'ın bu dünyada etkilemediği hiçbir şey kalmadığı için gerçekleşeceğini öngördüğüm durumdur. kıymetlimiz yürürken bile ağaçlar saygıdan eğiliyor almanya'daki dandik seçim mi etkilenmeyecek?
  • suriyeli mücahidleri salarım üzerinize dediği için etkiler görüşündeler.

ne olacaktı amk.