şükela:  tümü | bugün
  • başlık, karakter sınırına takıldığı için eksik girilen, aslı "cem toker'in erdoğan bir milli güvenlik riskidir." şeklinde dile getirdiği hadisedir.

konuşmanın ilgili kısmının metni şu şekilde:

"...36 tane danışmanı varmış, maaşları milletten gizleniyor, birileri ya...şimdi bak[ın], bir şey söyleyeyim, eğer recep tayyip erdoğan siyasi çıkar için, seçimde oy arttırmak için, "o havaalanını ben yaptım, bu üniversite bizim zamanımızda açıldı, buzdolabı bizim zamanımızda öyle oldu" falan filan, hani son günlerde dikkat çeken bu yanlışları, veya "kızım geldi kapımıza not bırakmış" 80 öncesi, 83 doğumlu [olan] kızı, bunları siyasi çıkar için söylüyorsa hiçbir söyleyeceğim yok, haa ben atarım, demin dedik ya en çok yalan seçimden önce söylenirmiş diye, millet yemesin, araştırsın, araştıranlar var, doğruyu dinlesin, eğer bunları kasten, siyasi amaçlı söylüyorsa sorun yok, söylesin, millet de yerse oyunu versin. ama kasti söylemiyorsa erdoğan bir milli güvenlik riskidir.
    [...] birden fazla [kez] yaptı erdoğan, bingöl'de "diyarbakır diyarbakır!" diye bağırıyor, mersin'de "tarsus!" diye bağırıyor, ödemiş, denizli, bursa, balıkesir... yorgunluktan yapıyorsa tamam, ama öbür türlü oluyorsa bu işler, bu ciddi bir risk türkiye için. çünkü son derece, inanılmaz yetkilerle donanmış bir cumhurbaşkanı seçeceğiz.[...]"

ayrıca cem toker'in dikkat çektiği bir diğer konu da cem toker'in sandık hırsızlığına karşı çabası.