şükela:  tümü | bugün
 • kırmızı alarm adlı mizah dergisinde yeniden çizmeye başlayacak insan. pişmiş kelle den beri özleyenler için ilaç gibi gelecek...
 • çizimlerini gırgır dergisinde cihangir günlüğü isminden farklı ama formatı aynı bir şekilde gördüğüm çizer. köşe ismi de istanbul günlüğü gibisinden bir şeylerdi.
 • pişmiş kelle alınca ilk okuduğum sayfanın, cihangir günlüğü'nün yaratıcısı, çizgisi, hikaye anlatımı nefis, kendisi biraz huysuz çizer.

  dışarıdan yargılamak yanlış, kimbilir neler yaşıyordu ama pişmiş kelle'ye geldiği zamanlar neşe değil, gerilim getirdiğini hatırlıyorum. genelde de ayrı bir odaya geçip, tek başına çiziyordu.

  yine de o nefis hikayaler için, kelle'nin önemli bir parçası olduğu için candır.
 • cihangir günlüğü” hikayeleri albüm olarak mürekkep basım yayın'dan çıkmış çizer.

  (tanıtım bülteninden)

  bir zamanlar cihangir'de…

  erdoğan dağlar'ın bir döneme damgasını vuran öyküleri cihangir günlüğü, yıllar sonra uykusuz çizgi roman klasikleri dizisinde!

  deri mont, rock müzik, bira, çay, sigara, dergilerde sabahlamalar… yıllarca pişmiş kelle'de yayınlanan cihangir günlüğü, 90'ların cihangir'inde; bekâra, öğrenciye, karikatürcüye kiralık dairelerde yaşayan; biraz daha fazla kahkaha, daha fazla özgürlük, sanat ve aşk peşindeki gençliğin, bir mizah dergisinin sayfalarındaki yansıması oldu.

  yoksul, zayıf ve savunmasız insanların bu semtin cadde ve sokaklarında uğradığı haksızlıklara kayıtsız kalamayan heyecanlı bir gencin maceralarını konu alan cihangir günlüğü, okurlara hem eski cihangir'i bir kez daha hatırlama hem de henüz yirmi yıl öncesinin cihangir ve istanbul'unu bugünküyle kıyaslama fırsatı sunuyor.

  cihangir günlüğü yıllar sonra tekrar okurlarıyla buluşuyor!
 • cihangir günlüğü tutkunları için iyi bir haber halinde mağara dergisi ile geri dönmüş çizerdir.

  yakın bir zamanda cihangir günlüğü, bi gece daha ve ihtiyatsız adam albüm kitaplarını edinerek nostaljik duygular ile takılırken iyi gelen bir kavuşma oldu.