şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara'daki sebze kuyruğunda 1 dakika boyunca erdoğan eleştirisi yapan kadına yaklaşan teyzenin kurduğu cümle (1:37 itibarıyla).

  ''ister sevsin isgter sevmesin saygıdan dolayı cumhurbaşkanımız denilecek. atlatacağız. bir savaşın içerisindeyiz yahu. görüyorsun işte amerikan'nın neyi vurduğunu neyi ettiğini''

  amk, sırf buna inat gidip mansur yavaş'a verirdim oyumu...

  (bkz: götü boklu teyzelerin geleceğimizi çalmaları)
 • bulunduğu makam olarak bakarsak doğrudur.

  şahsi olarak bakarsak ister erdo derim ister tayyo derim kime ne amına koyayım!
 • yalnis beyan dir. dogrusu cumhurbaskan i degil turkiye devlet i baskani olmali dir. allah u teala yar ve yar dımcın olsun, amin

  tanım: turki ye cumhuriyeti ni temsil eden birine saygısızlık yapanları uyaran bayanın bey anıdır.
 • çok yakında hazreti recep falan denileceği için çok şaşırtmayan durum.
 • bulunduğu makama uygun konuşsun o zaman kendileri de. diye cevap vermek yerine sıktır git lan diyerek kovulması gereken kişi tespiti.
 • domates biber patlıcan domates biber patlıcan
  bir anda bütün dünyam karardı bu sesle sokaklar yankılandı
  domates biber patlıcan

  misal ben sade recep diyorum. sonucta adam maasini bile benim vergilerimdem aliyor.

  isteyen istedigini der arkadas. isteyen patlicana hazreti patlican falan der yani (patlican hadret cenaplari falan da olur bak), normal boyle seyler. fazla kasmamak gerek.
 • neden denilmesin?
  akp genel başkanı değil mi?
  diğer siyasi liderlere soy isimleriyle hitap ediliyorsa ona da hitap edilebilir.

  tanım : akp'nin genel başkanı, siyasi lider.
 • ha siktirsin ordan yaşına başına sıçtığımın karısına bak sen. anca onu bilirsiniz dimi saygıdan ötürüymüş. onun dışında her türlü pisliği yapan, ülkeyi bu duruma getirenlere tek kelime etme ve bunu 2019 yılında türkiye'de sebze alabilmek için beklediğin kuyrukta dile getir. işin komik tarafı o sebzeleri ucuza aldıklarını sanıyorlar ulan türkiye gibi bir tarım ülkesinde yaşıyoruz o ucuza aldığınız fiyatlar bile pahalı normal şartlar altında ama sizin gibi koyunlar olduğu için her şeye alışıp normal karşılıyorsunuz. sorgulamak, araştırmak yok ne derlerse ona inanıyorsunuz. ama böyle konularda çok hassassınız dimi. cumhurbaşkanımız diyecekmiş. cumhurbaşkanı dediğin adam partili olmaz ilk önce bunu bir sorgula bugüne kadar hangi cumhurbaşkanı partili olmuş. sonra sizin gibi cahillere yaşınızdan ötürü saygı duyucam öyle mi ha siktirin oradan.
 • ya hadi si..

  trump'a da mister president mı diyelim amk?

  ya senin kaç kuruşluk aklın var da bıt bıt bıt.

  5 yaşında çocuğun gelip ülkedeki böyle konular hakkında yorum yapması ile konuya dair fikri ahaberden öte olmayan diğer taraftan halk tv'den öte olmayan insanları sanki bir bok bilirmiş gibi ciddi ciddi gelip boş yorum yapmaları, hatta gidip bir de bu boş kafayla ülkenin kaderini belirleyebilmeleri demokrasinin bug'ı sanırım.
 • erdoğan da derim, tayyip de derim, recep de derim. ne var bunda? biz vatandaş ve siyasetçiler bizim için çalışan, bize hizmet eden görevliler değil mi? ister cumhurbaşkanım derim ister ismiyle hitap ederim. resmi bir yazı mı bu, dilekçe mi, nedir ki yani? hakaret desen hakaret değil, nezaketsizlik desen nezaketsizlik değil. belki bu teyze karşısında görse cumhurbaşkanım diye hitap edecek ama o anda erdoğan demiş, ne var bunda? size efendi değil hizmetkar olmaya geldik