şükela:  tümü | bugün
  • son dönem ekonomik gelişmelerle ilgili olarak; açılmış/açılan birçok başlık altında sayısız kere dile getirilen, iddia olunan ve üzerine uzun uzadıya analizler kasılan; türkiye cumhurbaşkanı’nın, ekonomik gelişme ve meseleler üzerine vermiş olduğu her türlü demeci; ‘ucuzdan dolar aldı, konuşup yükseltiyor ve bu suretle kârlı şekilde satış yaparak durumu manipüle ediyor..’ diyerek şahsına ve makamına dönük mesnetsizce ithâmlarla ithâm edilmesi, tevatür kavlinden dahi olamayacak derecede palavranın daniskasıdır.

ayrıca alenen suçtur. zirâ hem recep tayyip erdoğan’ın şahsına yönelik mesnetsiz/belgesiz bir iddiadır ve bu yönüyle iftirâdır, hem de cumhurbaşkanı’nın hatt-ı zâtında makamına dönük karalama ve hakaretin bizzâtihi kendisidir.

vaktim el verdiğince; tespit edebildiğim yazarların iftirâlarına dâir girilerinin ekran görüntülerini ilgili merciilere iletiyorum. hakkaniyet adına; gerekeni yapmak buradaki vatansever her yurttaşın görevidir.

önemli bir not: elinde hiçbir resmî ya da gayriresmî bir bilgi/belge/kayıt olmaksızın;
    amacı belirli ama kaynağı belirsiz bu türden palavraları şayia hâline getirirek yayan ve buna her surette müzahir olan çakallara peşinen diyorum ki, küfür ve hakaret etmeden önce iki kez düşünün, sonra çok üzülürsünüz ama pişmanlık fayda etmez. ikincisi; sözlük yönetimi tarafından bu türden iftirâ kampanyalarına çanak tutulduğu da bir vakıâdır, umuyorum, onlar da bilinçli yahut değil bu tutumun hesabını adalet üzere verirler.