şükela:  tümü | bugün
 • kimi insanlarım var benim. müzisyen. onların sesleri, ya da onların enstrümanlarının sesleri beni bitiriyor. yani böyle birden bire değil, ufak ufak, erite erite bitiriyor. erdoğan emir bunlardan 1 numarası. ennnnnnn beteri. yıllar önce, tanya cafede çıkardı cumartesileri, neredeyse her hafta giderdik dinlemeye. cafe kapanırdı, herkes giderdi. biz bırakmazdık peşini. "onu da söylesene erdoğan, bunu da söylesene erdoğan..."
  kimi kültür merkezlerinde küçük dinletileri oldu, duydukça kaçırmamaya çalıştım hiçbirini. özledikçe ya grup munzur'dayken söylediği şarkıları dinledim tadımlık niyetine ya da onun pek şahane söylediği (özellikle balığım şarkısını) şarkıları başkalarından dinledim. bir dinletisinde yaptığım iyi olmayan kayıtla idare ettim.

  sonra bugün kalktım bir de ne göreyim. adam albüm çıkarmış!!! son dönemin ennnn güzel haberi bu. zazaca seviyorsanız hemen dinleyin. başlangıç için hemencecik: http://www.youtube.com/…h9nwisnroy8&feature=related

  1- insane kamil
  söz & müzik: erdoğan emir
  2- elkana vayi
  söz & müzik: erdoğan emir
  3- to şiya
  söz & müzik: erdoğan emir
  4- ez merdo
  söz & müzik: erdoğan emir
  5- ezo sono
  söz & müzik: hıdır ağırdağ
  6- qese na dina
  söz & müzik: erdoğan emir
  7- seyid rızaire sad
  söz & müzik: erdoğan emir
  8- tew veyvıke
  söz & müzik: anonim
  9- hengame
  söz & müzik: erdoğan emir
  10- vengde ( maw u piye xore )
  söz & müzik: erdoğan emir
  11- hozat'ın yolları..
  söz & müzik: geleneksel
  12- rem ( enstrümantal )
  müzik: erdoğan emir şiir: alişan önlü
 • "dersim sürgünlerin vatanı aslında. iki kez ciddi sürgün yaşamış ama bu sürgünler onunla bitmemiş bugün hala devam ediyor. dersimliler sırtlarında vatan özlemleri ve bu toprağa olan doyumsuz sevgileriyle dağılmışlar dünyanın dört bir yanına. nereye giderseniz gidin bir dersimliyle karşılaşmanızın nedeni her evladını sürgün yollarına göndermiş olmasıdır. kaç yıldır göç denilen sürgünü yaşamaya devam ediyor. bütün köyler suskun bugün, lal olmuş dilleri. konuşmuyor kimseyle ve konuşacak kimsesi yok bu köylerin. türkülerle kendini yaşatmaya çalışıyor... 'şarkılarım babamın lallığının dil tutmuş halidir' diyerek uzun soluklu müzik serüveninde kendini yalnızlığa hapsederek bugüne gelen erdoğan emir, köklerinin izini sürerek düş kurmaya başlamış. "

  http://www.gunlukgazetesi.net/…er.asp?haberid=93821
 • nasıl olurda, grup munzur döneminde o kadar arka planda kaldığını anlamış değilim. öyle sanıyorum ki yıllansın diye bekletildi, bu kadar beklemeye deymiş anlaşılan. doyumsuz bir ses ve yorum.
 • 16 nisan cumartesi akşamı radiolive event hall'da konser verecek olan kadife sesli müzisyen. *

  etkinlik sayfası:
  http://www.facebook.com/…nt.php?eid=136328229771757

  mekanın sayfası:
  http://www.facebook.com/radiolivemusichall
 • çaldığı gitarın, seslendirdiği klamın hakkını veren müzisyen. albümündeki bütün eserler ve özellikle zeynel kahraman'dan sonra hozatın yollarına getirdiği yorum oldukça güzeldir.
 • 6 ağustos 2011 tarihinde 5. gülsuyu kültür ve hayat festivalin'nde konser verecektir.
 • kürtçenin zazaca lehçesine tat verenlerden .
 • yeni keşfettim ve dinlemeye doyamadım http://www.youtube.com/watch?v=upc59dxqkug
 • haydarın çayocagında sohbetin dibine vurmuştuk. değil zazaca bir klam; bra halın hatrın nasıl demesi de yeter. ama yine de insane kamil dinleyin siz, to şiya dinleyin. dersimin canlarının sesi bir enstrumana, başka bir canlıya vesaire benzemez, bütün bir dünya, eşya, mahlukat nasıl ki inancının içinde ise sesinde de klamında da o vardır dersim sanatçılarının. erdogan bunların serveridir.
 • bu olmamış dediğim bi eserine henüz rast gelmedim. müthiş bir ses gerçekten. zazakinin de büyük payı da var tabi.