şükela:  tümü | bugün
 • ldp eski genel başkanı cem toker, halifeliğin kaldırılmasının 100. yılında, halifelik referandumu yapılacağını ve cumhurbaşkanı erdoğan'ın halife olarak ilan edileceğini ileri sürdü.

  krt haber müdürü çağlar cilara'ya konuşan toker, bop projesinin bitmediğini, bu proje kapsamında israil karşıtı islami hareketleri kontrol altına almak için israil'in desteğiyle türkiye'de halifelik referandumu yapılacağını söyledi.

  iddialı konuşan toker, halifelik referandumuna hazırlıkların olduğunu söyledi.

  ilgili video

  (bkz: zannedersem tek eksiğimiz halifelikti)
 • böyle bir şey şimdilik mümkün değil tabi. lakin olursa şaşırmam. bu saatten sonra bu ülkede olan olağanüstü hiçbir şeye şaşırmam.
 • bu konu 3 mart 1924'de bir daha açılmamak üzere kapanmıştır.

  bir kez daha ilan ediyoruz ki türk inkılabı eşsizdir
 • halifelik babadan ogula geçtiğine göre asıl ondan sonraki halife olacak kişinin üzerinde durun bence.

  edit : halifelik babadan oğula geçmez saltanatla karıştırıyorsun diye çok sayıda mesaj, sms, mail, telex, telgraf, whatsap-feysbuk-instagram-tinder mesajı aldım, site kapıcısı kapımı çaldı yönetici yollamış, o da yanlış biliyorsun demiş.

  ilk 4 halifeden sonra emevilerden itibaren halifelik babadan oğula geçmiştir. kesin bilgi yayalım.
 • bu kafayla boşuna, laiklik elden gidiyeah diye taşşak geçmiyor millet.

  bir garip açıklama.
 • gün geçmiyor ki yeni bir referandum haberi geçmesin.

  siyaset arenasında daha fazla troll var sanki

  yok eyalet referandumu, idam referandumu ,yok halifelik referandumu, ülkenin ismini değiştirecez referandumu.

  yeter lan. bıktık referandum kelimesinden. gına geldi artık.
 • ülkenin adında liberal geçen tek siyasi partisinin gölge genel başkanının “bunlar hep izrayl oyunu havah nagilah” kafalarında olduğunu göstermiştir.

  yeminle şok oldum şu an. bu ülke nasıl adam olacak oğlum?
 • unutmamak gerekir, 15 temmuz 2016 öncesi yapılan kamuoyu araştırmalarında başkanlık sistemine destek %30 civarıydı fakat aradan geçen 2 sene içinde rte ''bi' şekilde'' kendini başkan seçtirdi. şimdilik halifelik olayı mümkün gözükmese de böyle bi' planları varsa orta ve uzun vadede kendini halife seçtirmesi gayet olası ve kolaydır; önce rte ve şürekası yanlarına parayla tutulan bi' holivud ünlüsünü de katarak somali'ye bi' gezi düzenler oradaki fakirliği ve sefaleti araçsallaştırıp bu şartların oluşmasını , islam aleminin birlik ve bütünlük içinde olmamasına bunu da ümmeti birleştirecek bir liderin yokluğuna bağlayarak bu görüntüleri a haber'de mehter marşı eşliğinde aylarca döndürüler. cehape zihniyeti camileri ahır yaptı, ezan türkçe okundu filan diye de olayı iyice köpürtükten sonra son halife abdülmecit efendi'nin 7. göbekten bi' akrabası piyasaya çıkarılıp (yoksa da uydurulup) ''büyük dedeme cehape büyük acılar çektirdi, gurbet ellerde sefalet içinde öldü.'' filan diye röportaj verdirildikten sonra necip halkımızın yuzde 51,6 desteğiyle halife ilan eder kendini. çok zor değil...