şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
17 entry daha
 • adamın biri saraylarda yaşayacak diye eşi çocukları damatları altın varaklarla yaşayacak diye ona rüşvet veren haraç veren herkes bu ülkenin ‘...na rahat rahat koyabilsin’ diye on milyonlarca insan yaşamanın ne olduğunu unuttu.kanı emiliyor koskoca memleketin milyonlarca insanın sadece üç beş kişi için.bu memleketin yakasından bu milletin yakasından düşün artık.siz zannediyorsun ki bu memleketi parsel parsel satmak bu memleketi peşkeş çekmek bu insanları açlığa mahkûm etmek yanınıza kâr kalacak.kalmayacak efendiler.elbet devran dönecek.her bir kuruşun hesabını vereceksiniz her bir kuruşun

  alın bu da delil olacak

  bu ekonominin sorumlusu kim?

  başlık taşınması editi: aslı (bkz: recep tayyip erdoğan istifa) başlığı modlar (bkz: erdoğan istifa) başlığına taşımışlar.hangi erdoğan kardeşim erdoğan kim erdoğan ne ? bu adamın adı recep tayyip erdoğan değil mi? kendisinin adını bile ağza almak yasak olmuş sözlükte.ne yapalım besmele mi çekelim abdest mi alalım saygı duruşunda mı bulunalım adını ağzımıza almadan önce? kendisinin adını recep tayyip erdoğan ve her şeyden sorumlu olan ve bizim istifa etmesini istediğimiz kişi de recep tayyip erdoğan

  (bkz: recep tayyip erdoğan istifa)
  #receptayyiperdoğanistifa
  #rteistifa

  mod editi 2: birçok girdinin de silindiği söyleniyor arkadaşlar.hayırdır ne oluyor istifa yazınca? ne bu sansür? atatürk’e sövenlere hiçbir şey yok ama biz recep tayyip erdoğan’ın istifasını bile isteyemiyoruz neden?

  debe editi: modlar tarafından girdiler sürekli siliniyordu.üstüne bir de 5 binden fazla fav alan girdiyi debede arkalara atmışlar.utanın utanın.her gün yazacağız her gün en üstte olacak başlık

  (bkz: 8 ağustos 2020 debe rezaleti)

  sözlük ne hallere gelmiş bize bunu tekrardan gösteren rezalettir.

  önce (bkz: recep tayyip erdoğan istifa) olarak açılan başlık (bkz: erdoğan istifa) başlığına taşındı sanki öyle yazınca özdemir 'erdoğan' veya yılmaz 'erdoğan' aklımıza gelecek.hayır kardeşim (bkz: recep tayyip erdoğan istifa) diyoruz.adını ağzımıza aldırmaz olmuş söylük.ne diye çağıralım harry potter'daki gibi
  (bkz: karanlık lord),
  (bkz: kim olduğunu bilirsin sen),
  (bkz: ismi lazım değil),
  (bkz: adı anılmaması gereken kişi)
  gibi şeyler mi kullanalım ?

  ardından girdiler silindi sözlük tarafından.istifa bile isteyemez olmuşuz artık.ama herkes tekrar tekrar yazdı ve başlık hala gündemde.

  fakat bugün debeye bakınca modlar başlığı neredeyse en alta koyacaklarmış da ayıp olmasın diye koymamışlar. şu girdi 5 binden fazla fav almasına rağmen başlık debede aşağılarda.en başta olması gereken şey sözlük tarafından sansüre uğrayıp arkalara atılmış.neden korkuyorsunuz bu kadar? ne bu rezalet?korkular yıkıldı artık yeter.sansür uygulandıkça görmezden gelindikçe daha fazla yazacağız.

  her gün (bkz: erdoğan istifa) başlığına yazalım bakalım hala sansürleyebiliyorlar mı.sadece buraya da değil twitter instagram facebook neresi varsa yazma zamanı artık.korkmuyoruz yeter artık benim kimsenin altın varakına da hermes çantasına da gemiciklerine de verecek param yok artık.bundan sonra susmak yok korkmak yok.insanca yaşamak istiyorum kardeşim.
  hatta daha dün sözlükte dönen yazar kasa muhabbetine binaen, hepimiz twitter'dan yazar kasa, cüzdan,çanta gibi içini bir türlü dolduramadığımız eşyaların resimlerine cumhurbaşkanını etiketleyelim ve 'cumhurbaşkanı ben bir esnafım/öğrenciyim/kadınım/emekliyim/asgari ücretliyim al' deyip yayınlayalım.gerçeğini yapıp ses duyuramıyoruz bari böylesini yapalım.altına da yazalım kardeşim

  #receptayyiperdoğanistifa
  #rteistifa
 • korkmuyoruz, recep tayyip erdoğan istifa!
 • destekliyorum desteklemesine de hic bu kadar umutsuz olmamistim bir olay hakkinda. hadi hayirlisi.
 • istifa kelimesi bunların literatüründe yok. seçimle gidecekler. seçimle gidecek çünkü yıllardır mitinglerde millet ne isterse o olur diye bağırması, seçim zamanı geldiğinde aleyhine işleyecek. tekrarlanan istanbul seçiminde de gördü ki, bu millet affetmez. seçilemezse gider. bu kadar basit.
 • hesap vermeden, yargilanmadan gitmesin.

  20 yilda ulkeyi nereden nereye getirdi. hep tek basina iktidardaydi ve tum kurumlar ona bagliydi.

  bugun ulke bu hale geldiyse yargilanacak ve hesap verecek. o zaman goruruz bizde dis gucler, ic gucler kim bu noktaya gelmemizin sorumlusu.

  insanlarin hayatlari, hayalleri, aileleri, gelecekleri karardi, kazandiklari ve ellerindeki paralar pul oldu. bunlarin bir sorumlusu var, peki o kim?

  edit: video https://www.youtube.com/watch?v=qhmetrsdg24
 • en yakın örneği çavuşesku.

  kusura bakmayın istifa mistifa olmaz.

  hele ki bu kadar göt yalayıcısı varken.
 • arkadaşlar birinin istifa etmesini istemeniz size anayasa tarafından verilmiş bir hak.bu kadar da korkmayın.kral çıplak

  #rteistifa
 • recep tayyip erdoğan acilen istifa et!! yeter artık insanları perişan ettiğin. insanlar açlıktan geçim sıkıntısından fatura ödeyememekten intihar ediyor. sen ise 2. 3. sarayları dikmekle meşgulsün!!

  sattığın peşkeş çektiğin arazilerin bedavaya verdiğin fabrikaların cebini doldurduğun yandaşlarla beraber
  #hesapvereceksiniz

  edit: harf hatası
 • bence ülkeyi bu hale getiren kimler ise,
  bu yıkıntıyı başkalarına devredip gidemez.
  hiç sorumlu değiller gibi.

  o doları aldığın seviyeye getir hele önce.
  o sattıklarını geri getir memlekete..
  dış borcu aldiginda ne ise o seviyeye getir.

  ya da hesap ver.

  benim oyum aqp nin.
  bu yıkıntıyı muhalefet cekmemeli
 • damat mı savaş çıkardı? suriye ile libyada savaş çıkarıp bizi savaş ekonomisine sürükleyen, insanının refahı yerine garip emperyal fikirleri kendi ülkende üretmeden elde edebileceğin fikrine kapılmış sen recep tayyip erdoğan artık istifa etmelisin.
2233 entry daha