şükela:  tümü | bugün
  • sapla samanı ayırt edemeyen ya da bilinçli olarak türk milleti üzerinde algı yürütmeye çalışan insanların yaptığı eylemdir. son zamanlarda bu tiplerin sayısı iyice arttı.

erdoğan'ı, hükümeti, ona oy verenleri herkes istediği kadar eleştirebilir, kötüleyebilir, hatta ağzına geleni söyleyebilir. burada bir beis görmüyorum. fakat işin boyutu erdoğan karşıtlığından çok türk düşmanlığına doğru evrildi ve bir çok insan da buna biliçli ya da bilinçsiz olarak çanak tutuyor. benimse tam da burada kanım çekiliyor ve kendimi tutamıyorum.

hele son aylarda gittiğim almanya (hannover) ve avusturya (viyana) seyahatlerinde her gün sokaklarda türkiye aleyhine eylem yapan pkklıları ve onlara destek veren avrupalıları gördükçe iyice kan beynime sıçradı.

yabancı web sitelerinde türkiye'ye turist gelmemesi için ülkeyi kötüleyenleri mi istersin,

türkiye'yi kötüleyen herhangi bir yabancı ülke politikacısına destek vereni mi istersin,

bir süre yurtdışında yaşadıktan sonra o ülkenin vatandaşlığını alır almaz türkleri aşağılayanları mı istersin,

uluslararası platformlarda türkiye aleyhine yapılan eylemlere "oh oh iyi olmuş" diyenleri mi istersin.

insan biraz olsun kendinden utanır demek isterdim ama bu insanlarda ar ne gezer.

benim bu yazdığımdan bile akp ya da erdoğan'a destek olduğumu, hatta entrylerime hiç bakmadan troll olduğumu söyleyenler olacak fakat gerçekleri de söylemek lazım.

edit 1: pusuda bekleyen hevaller anında damladı. size türkiye cumhuriyeti kimliği verilmiş olması bile başlı başına bir yanlış.
    umarım bir gün iş ya da işyeri sahibi olur, bir şeyler üretmeye çalışır, ticaret yapmaya çalışır da o zaman ne dediğimi daha iyi anlarsınız. şimdi sizin gibilerine ne desek boş.

edit 2: beklediğim diğer kötü niyetli insanlar da damladı. eksik kalmadılar. hani sırf erdoğan müslüman diye bütün bir müslümanlığı kötüleyen, sürekli islamiyetle taşşak geçenler.

edit 3: bazıları da "ticaret" kelimesine takılmış. ilkokul seviyesi ekonomi bilgilerine veriyor ve buraya yapacağım yorumu pas geçiyorum. onlara göre ülkelerin ekonomileri o ülkenin şarkıcıları sayesinde dönüyor ne de olsa.
  • (bkz: bağa mı didin)

bonus: (bkz: duolingo/@kryptos)
  • bi kaç sene önce erdoğan karşıtı olacağım diye faşist olmak başlığını açan oynak ideoloji sahiplerinin kendisi dışındakileri konumlandırması
  • ıkisinin birbirinden ayrı durumlar. manipülatif bir konu.
  • uzunun karşıtı olduğu için pkk yı meşru gören onlarca insan var maalesef.

muhalif bir kapatsanız kendi sınırlarınızı ve neye muhalif olduğunu bilip ve belirtin kardeşim. sırf uzunu kötülemek için insanları havaya uçurabilen canilerle aynı safta olmanıza gerek yok.
  • sayet dunyada turkluk;

- arapligi ve dini, turklugunun onune koymus politikacilarla,
    - cumhuriyet ve ataturk dusmanlariyla,
    - yoz yobaz fundamental islamci osmanlici kafalarla aniliyorsa,

oyle turklugun ta a.. koyayim ben.

simdi git uzun muhtara tesekkur et emekleri icin.. yerse bu sitemlerini ona da yaz.
  • erdoğan'ın hiçbir yerde ben türk'üm dememesi.