şükela:  tümü | bugün
  • düşünsene ince cb olmuş meclis yarı yarıya bölünmüş. yasa çıkarılamıyor, işler yürümüyor. bunun sonucu gerçek bir kaos demek.

şu an yaşadığımız ekonomik sorunlar o zaman yaşayacağımız sorunların yanında devede kulak kalır. belirsizlik doları rahatlıkla 5'e çeker.

işin sonunda meclis feshedilir ve rte tekrardan cb olur. biz de yaşadımız ekonomik buhran ve kaosla kalırız.

ama her şeye rağmen (bkz: t a m a m)

çünkü ülkede hiçbir kurumda adalet kalmamış. sonucu ne olursa olsun bunu halkın, hükümetin yüzüne bir şekilde çarpması gerek.

ama bunu yaparken memenize götünüze tamam yazmak yerine çevrenizdekilerle insan gibi konuşun. aksi halde kendi kendinizi sıvazlamaktan öteye geçemezsiniz.

edit: gençler sakin. benim oyum akşener'in (bkz: adalet için oyum akşener'e) ama durum bu. yani millet ittifakı güçlü bir şekilde hem meclisi hem başkanlığı alsa bile ilk yıllarda ekonomik olarak yıpranacağız. sonradan iyi yönetilirsek belki altın çağımızı yaşamaya da başlayabiliriz ama güçlü bir şekilde seçilmezlerse elimizde sadece ekonomik bunalım kalacak.

editt:

herkes başlığı okumadan entry girdiği için olay çok farklı yerlere gidiyor. kimsenin iç savaş çıkacak vs. dediği yok. kaldı ki bugün rte kendisi dedi kaybedersem çekilirim diye.

benim bahsettiğim ekonomik kaos. rte kaybetmezse de çıkacak olan ama kaybederse daha da şiddetli hissedeceğimiz kaos. çeyrek asırdır başta olan yönetim dünyanın neresinde değişirse değişsin ekonomi sarsılır. bizim gibi iğne ipliğine bağlı ekonomiler daha da şiddetli sarsılır.
  • erdoğan kaybetmeden önce de çıkmaya başlamıştır. dolar olmuş 4.33.
  • (bkz: bir troll ağlıyor gözleri yaşlı)

edit: galiba troll değilmiş olsun trolllük yapacaklara ders olur yazar kardeşimiz sayesinde
  • baştan aşağı saçmalık kokan kaos. muharrem ince veya meral akşener seçilsin de sonrasına bakarız. ikisi de çelik gibi.
  • iyi de, tamam ekonomi rezalet rte giderse çok kötü olacak.
    peki, rte tekrar seçilirse, ekonomi de sorun çıkmayacağını, her şeyin eskisi gibi devam edeceğini filan mı düşünüyorsunuz?

eğer düşünceniz buysa tamamen hatalı düşünüyorsunuz. biran önce gitmesi gerekir ki, hızla üretim ekonomisine geçebilelim, israf bitsin ve kaynaklarımızı ihtiyaçlar için kullanalım. aksi durum, ülkece geri dönmeyecek şekilde batması demektir.
  • erdoğan kaybeder de ince kazanırsa zaten cumhur ittifakı da meclis çoğunluğunu kaybeder. zira, başkanlıkta oyum millet ittifakının adayı inceye, milletvekilliğinde ise akp-mhp-bbp'ye diye bir denklem olmaz.

bakalım ne yaşacağız.
  • sanki bu ulke erdogan ile varolmus gibi yaziyorlar buraya, insan sinirden kafayi yer. gecin bu tehditleri aktroller. milleti tehdit etmek iyi neticeler vermez. demokrasi dediginiz bir tek kazanirken akliniza gelmesin. kriz de olmaz kaos da. su akar yolunu bulur. siz o troll beyninizi yormayin.
  • bu ak oğlana cevap vermek için yazmıyorum.

bu sistemi 16 nisan'da evet diyerek istikrar geliyor diyerek kim getirdi?

bu çatışma çıkar, kriz çıkar haaa dediğin ucube anayasayı kim yazdı?

lan siz ne menem bir pislik çıktınız böyle.

tehdit ediyorlar hala milleti kaosla, krizle. lan olum sanmayın ki iktidara gelseniz de yaptıklarınız yanınıza kar kalacak. hepsinin hesabını bu millet size soracak.
  • çıksın şu kaos artık hepimiz rahatlayalım.
  • bu başlıklar, bu algı operasyonları ne kadar tanıdık ve sıradan geliyor değil mi artık? 16 yıldır aynı taktikler, artik millet yemiyor bunları.

tanım: hiçbir şekilde çıkmayacak kaos, güzel günler göreceğiz güneşli günler.