şükela:  tümü | bugün
  • bir türkiye gerçeği.
    suriyeliler de bunun farkında ki alabildiğine rahatlar.
    ne türkçe konuşma çabaları var ne bir şey.

flaşları çaka çaka eşinizin, sevgilinizin fotoğrafını çekebilirler.
    5-10'luk gruplar halinde kızınızı, yeğeninizi taciz edebilirler.

dükkanınızın yanında dükkan açıp vergisiz işletebilirler.
    sgk borcundan muaf olduklarından hastanede size yatak yeri yok dedirtebilirler.

yemek yediği lokantadan hesap esnasında ''erdoğan'' deyip kalkabilirler.
    toplu taşımada kartınız ''yetersiz bakiye'' sesi çıkarırken ''erdoğan'' deyip koltuğa yerleşen suriyelileri izlersiniz.

ve hiçbir şey yapamazsınız.
    çünkü arkalarında rte var diye çekindirtirler.
    yazamazsınız bile.
    na böyle.
  • evet keşke almanyadaki türkler de siktirip ülkelerine dönseler. ama işler öyle yürümüyor sanırım.
  • bak sen. suriyeli'nin birinden bir yanlış hareket göreyim bakayım tepki gösteriyor muyum göstermiyor muyum.
  • almanya'daki türkler "merkel" deyip karına kızına tecavüz edebiliyorsa eyvallah, gönderilsinler. vergisiz döner dükkanı bile açabiliyorsa gönderilsinler. sapla samanı karıştırmamak lazım.
  • yaptıklarından dolayı bir yaptıklarını erdoğan diyerek geçiştirmelerinden dolayı adam başı iki yumruk ile cevaplayacağım tepki.
  • ben de bu durumu gözlemledim. adam içten içe sinirli, yaşadıkları var ama erdoğandan bir işaret gelmediği için sesini çıkartamıyor. yarın birgün erdoğan en ufak bir olumsuz şey söylesin suriyeliler hakkında, bakın o zaman neler oluyor. bu sahiplenenlerin %90 ı elinde odunla suriyeli avına çıkar.
  • 15 temmuz sacmaligindan once akp tabaninda dahi suriyelilere karsi tepki sesleri yukselmeye baslamis, hele ki bu serefsizlere vatandaslik verilecegi soylemleri milleti cildirtma noktasina getirmisti.

15 temmuz diger baska bircok pisligin ustunu ortmeye yaradigi gibi bu sorunda da, iktidari elinde bulunduran ceteye ilac gibi yetisti.
  • erdoğan'dan korkmuyorum.
    tepkimi niye suriyelilere göstereyim ki, direkt erdoğan'a gösteriyorum.
    oy uğruna canımıza okudu, maksat keşke gerçekten insanlık ve vicdan olsaydı.
    çoluk çocuk hastalıktan kurtulmuyor, verem ve birçok hastalık yeniden hortladı.
    heryer karman çorman, çığ gibi bilinçsizce ürüyorlar. bunlar daha iyi günlerimiz.
    suçlu kim?