şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muharrem ince beyanıdır. tamamı şöyledir: "memleket işlerinde küslük olmaz, simitçiye çağırsa, oraya da giderim."

  bu beyanı ile ince, çok naif ve dik bir duruşla, "söz konusu vatan ise gerisi teferruattır" şiarını gerçeklikte yaşatmıştır. tebrik etmek gerekir.

  bilineceği üzere ince bütün cumhurbaşkanı adaylarından randevu talebinde bulunacağını belirterek, "kabul ederse erdoğan'ı da ziyaret etmek isterim" demişti.

  erdoğan, "partimin genel başkanı olarak partide kabulün daha doğru olacağını düşünüyorum. partimize de ayakları alışmış olur." diyerek yeşil ışık yakmıştı.

  ince'den erdoğan'ın sözleri sonrası bir açıklama daha geldi. ince, "memleket işlerinde küslük olmaz, simitçiye çağırsa, oraya da giderim." dedi.

  haber metni için lütfen...
 • başında "erdoğan" olmayan ifade. aktroll'ümüz cımbızlarken kendi yorumunu katmış.

  hemen öncesindeki "saraya davet etmemesinin nedeni ayağım oraya alışır diye herhalde" ifadesi kadar ilginç bir cümle de değil*

  edit; arkadaş uyardı, başlığı tutsun diye kendi başlığına entry kasan troll’ümüz müthiş bilgi birikimiyle ilkokul okuduğunu göstererek ayar vermiş*. bu kadar üstün eğitimli olanlar varsa yazalım; “memleket meselelerinde küslük olmaz, simitçiye de çağırsa giderim” ifadesiyle, “erdoğan simitçiye de çağırsa giderim” ifadesinin farkını anlamak için sizin kadar nitelikli olmak gerekmiyor, akp’li başbakan kadar bir profil yeterli *
 • her sikimi olumsuz yönünden tutan ve hayattaki tek tutarlı yönü erdoğan düşmanlığı olan andavallıların "gizli özne" denen şeyi okul hayatlarında -ki varsa- öğrenemedikleri gösteren bir ifadedir.

  evet, ince, "simitçiye çağırsa oraya da giderim" derken erdoğan'dan değil de adriana lima'dan bahsetmektedir zaten. müthiş bir bakış açısı. ayakta alkışlıyorum.

  ve burada vurgulanan, ince'nin ince duruşu iken, her sikimi kavga ve gürültüye yormaya meyilli neye yandaş olduğu belli olmayan orta malları, "memleket işlerinde küslük olmaz, simitçiye çağırsa, oraya da giderim." ifadesinin güzelliğini ve mesajını da doğal olarak anlamayacaklardır.

  siz bu orta malı düşünce özürlülere ne derseniz deyin, bunların dogmalarını yıkamazsınız. çünkü cehalet işte böyle bir şeydir.
 • son zamanlarda gittikçe kaosa dönen ülkem siyasetinin belki de bir miktar düzlüğe çıkmasını sağlayacak olan demeçtir. her iki lider de bu şansı iyi değerlendirip kameralar önünde kol kola poz vererek yükselen tansiyonu ve sidik yarışını ülkem adına proje yarışına çevirebilirler. teşekkürler muharrem ince umarım bu nazik ziyarete nazik bir karşılama yapılır.