şükela:  tümü | bugün
 • yargıtay'ın "pyd terör örgütü terör örgütüdür" kararına rağmen, erdoğan'ın salih müslüm'ü ankara'ya çağırması olayı. kılıçdar'ın ifadesidir:

  • burada pyd terör örgütü olarak tanımlanıyor. ardından yargıtay'a geliyor, burada da pyd/ypg/pkk terör örgütüdür diyor. 21.5.2015'te. bir mahkeme kararı kabul ediyor. bu karardan sonra yargıtay'ın bu kararından sonra bunlar pyd'nin başkanı salih müslim'i ankara'ya davet ediyorlar. ben de sana soruyorum bay recep, sen mahkeme kararına rağmen terör örgütü saymasına rağmen hangi vatansever duygularla salih müslim'i ankara'ya davet ettin, ayağına halılar serdin. yiğitsen açıkla.

  • bu bana sorulduğunda, 2016'da kim pkk'ya destek veriyorsa, biz onu pkk'nın yan organı olarak görürüz. meşru organların terör örgütleri ile ilişki kurmalarını asla kabul etmeyiz. ey amerika diye bağıran cumhurbaşkanı, amerika dönüp sorsa sen pyd'nin liderini ankara'ya davet ettin. sen onun terör örgütünün bir üyesi olduğunu bilmiyor muydun? tutuklatmak gerekmiyor muydu?

  • her ağzımı açtığımda dünya kadar laf eder ben ona diyorum ki, sen fetö'ye, pkk'ya, el nusra'ya, ışid'e yardım ve yataklık yaptın, mahkemeye veremiyor. sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptın diyorum, mahkemeye veremiyor. mahmut tanal karşımda oturuyor. salı günü dilekçeni ver. mahkeme kararlarını da vereceğim. o karardan sonra salih müslim'i buraya kim davet ettiyse işbirliği içindedirler. onlar bizi kendileri gibi sanıyorlar. onlar kendi ülkelerinin çıkarlarını değil, kendi çıkarlarını savunurlar. 15 milyon dolarlık malı sattığın şirket hangi şirket? tık yok. senin yerliliğin de batsın, milliliğin de batsın.
 • konuşmayı canlı yayında izleme imkanı buldum. kemal bey harika konuştu gerçekten. özellikle yazar arkadaşın açtığı başlık ve devamında 'reis kimin reisi? reis çiftçinin değil, reis emeklinin değil, reis üst tabakanın reisidir' çıkışı gerçekten son derece yerindeydi.

  umarım basında ve medyada yeterince yer bulacak olan hadisedir. zira medeni ülkelerin iyi bir muhalefete her zaman ihtiyacı vardır.

  tanım: üzeri örtülmemesi ve üzerine gidilmesi gereken haberdir.
 • konuşmalarının büyük kısmını soru sormakla geçirmeyi adet edinmiş kemal kılıçdaroğlu'nun uzun süredir ilk defa sol kroşe çaktığını gördüğümüz parti grup konuşmasındaki tespiti.
 • kemal kılıçdaroğlu'nun bugünkü grup toplantısında gündeme aldığı durum.

  hukuk devletinde, türkiye cumhuriyeti'nin terörist kabul ettiği bir örgütün liderinin ülke sınırları içerisine girdiği anda tutuklanması gerekirdi. sadece bu değil terör örgütü hendek kazdığında, siyasi organların talimatı olmadan soruşturma ve yargılama süreci başlamalıydı. ahmet türk'ün tutuksuz yargılanması olayında devlet bahçeli'nin söylemini değil en baştan beri türk ceza kanununu referans almalıydı.

  türkiye cumhuriyeti'nde yargı siyasallaşmıştır. siyasi erkin baskısı altında çalışamaz duruma gelmiştir.

  hak, hukuk ve adaletin siyasi erklerin kontrolü altında girmesi terörle mücadeleyi zaafiyete uğratır. hukuk çerçevesinde sorunlarını çözemeyenleri illegal yapılanmalara yöneltir. sonuç itibariyle terörün bitmesini engeller.
 • terörist başıyla görüşen ak partili

  https://www.ulusal.com.tr/…a_cikti_h75985_1ff75.png

  bay recep pkk ile pyd yi karıştırmamamızı isterken. aman dikkat aynı şeymiş gibi söylemeyin. çünkü o zaman pkk ile bay recep kanka pkk cici böyle saldırı yapmaz.

  http://www.aljazeera.com.tr/…er/pkk-degil-pyd-yapti

  terörist başı gördüğü ilgiden memnun kaldı demek, terörist severlerle görüşmeye bir daha gelecekmiş.

  https://odatv.com/…kiyeye-gelecegim-2907131200.html

  adamlar o kadar aileden ki terörist cenazesine gitmeseler olmaz. ayıp kaçar.

  https://odatv.com/…akp-milletvekili-2602161200.html

  pkk terör örgütü değil diyen ak partili olur da (orhan miroğlu) pyd terör örgütü değil diyen olmaz mı?

  http://t24.com.tr/…ah-yok-hdp-gibi-bir-parti,317293

  bunları açıklayacak ak trol varsa buyursun.
 • ılginc beyan.

  madem fetonun kesin niyeti 17 25 aralik surecinde anlasildi neden bu surecten sonra da teror orgutu liderini bu hukumet resmi davetli olarak agirladi? hem de mahkeme karari varken?

  3 yil oldu olmadi teror orgutu lideri agirlaniyor. simdi de o teroru temizlemek icin askerler sehit oluyor.

  bu nasil politika?
 • yeni bir olay değil, fakat incelenmesi gereken ve son günlerde gaz alıp kemal kılıçdaroğlu'nun üzerine şehit cenazelerini kullanarak giden akp ve cumhurbaşkanının foyasını ortaya çıkaran olay.

  bugün twitter'da troller sırf algı yaratmak ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek için bugün başta olmak üzere kılıçdaroğlu onlarca kez "pyd/ypg/pkk terör örgütüdür" algı yaratıp "terör örgütü" olduğunu söylemediğini yazıyorlardı.

  ama bugün grup toplantısında gerçekler ortaya çıktı. bakalım, kim pyd/ypg "terör örgütü"nü desteklemiş.

  öncelikle kim bu dönemin pyd/ypg lideri? salih muslim.

  işte pyd lideri ahmet müslim ahmet davutoğlu ile görüşmek üzere türkiye'ye geliyor.

  peki o ziyaretten aylar önce mardin 2. ağır ceza mahkemesi tarafından yapılan
  yargılama neticesi verilen 2014/93 esas 2014/250
  karar no’lu ve 17.09.2014 tarihli gerekçeli hükmünde ne diyor?

  pyd, ypg, ypj gibi örgütlerin
  pkk’nın suriye’de faaliyet gösteren türdeşleridir...

  işte burada da içişleri bakanlığının pkk/kck için hazırladığı kitapçık.

  bugün çocuklarımızı akp'nin hataları yüzünden afrin'de can vermek zorunda kalıyorken, başta cumhurbaşkanı ve kurmayları bundan siyasi rant elde etmeye çalışıyor. ama

  hiçbir basın organı bu gerçekleri konuşmuyor, konuşamıyor. ama devletin terör örgütü olarak tanımladığı ypg'nin lideri birileri tarafından işte böyle ağırlanmış.

  not: bunları yazmamın sebebi kılıçdaroğlu chp'sini sevdiğimden falan değil, en büyük suçlu akp'nin çocuklarımız orada ölürken siyasi rant sağlamasıdır. terör destekçisi hdp'nin en büyük dostu, bahçeli'nin en büyük düşmanı bunlardı.
 • (bkz: aldatıldık)
 • rte'nin durmaksızın saldırmasının sebeplerindendir. liste de epey kalabalık.

  bu hukuksuzluk bir saniye bile duraksayacak olsa neler olacağının çok iyi farkında. mesela 2019'da merak aksener kazansa başına neler geleceğinin farkında. sadece birkaç örnek vereyim.

  yargı tarafından terör örgütü olduğu resmiyet kazanan pyd'yi ağırlamak vatana ihanet suçudur. kuva-i milliye'yi öso ile bir tutmak vatana ihanet suçudur. devletin kurucusuna ayyaş demek de, "anayasayı tanımıyorum" demek de. akpli arkadaşlar celallenmesin. bunlar benim fikrim değil. yasalar böyle. 2019'da başkan olduğu an bu bitecek ama merak etmeyin. resmi olarak cumhuriyeti yıkıp yerine yeni bir devlet kurmuş olacağı için yasalar ona göre hazırlanacak. ama şu an değil. şu an suç bunlar. ve eğer 1 saniye sendelerse dosyalar önüne gelecek. çok iyi de farkında. bu işin sonunun nereye varacağını da biliyor. ama kendisi inançlı olduğu için yazılmış kadere de razı anladığım kadarıyla.