şükela:  tümü | bugün
  • insana huzur veren, insanın içini ferahlatan durumdur. az sonra ezanın okunmasıyla beraber alnımı secdeye koyarken allah'ıma binlerce defa şükredeceğim ki bize bu güzel ülkeyi ve bu güzel yöneticiyi bahşetti.

bütün münafık saldırılarına, bütün batı hayranlarının hunharca eleştirilerine rağmen işte buradayız, işte ezanlar son ses okunuyor, işte namazımızı korkmadan kılabiliyoruz.

erdoğan türkiyesi özgürlük demek çünkü, allah'a yalvarırken korkmamak demek.

ellerimi açıyorum ve ağzımda milyonların ettiği o dua; allah bizi erdoğan öncesi döneme geri döndürmesin.
  • mutluluk ve refah seviyesi ile coşmuş bir ekonomiye sahip ülkemizde iyi ki ezanlarımız susmuyor.

erdoğan ve öncesinde cuma namazı diye bir şey yoktu.
    biz kuran-ı kerimi kazaklarımızın içine saklayarak camilere giderdik.
    okullarda din derslerinde ateizm ve deizm anlatılır, sübhaneke okuyanın tez kellesi alınırdı.

şimdi başımızda dünya liderimiz var da rahat rahat namaz kılmaya gidebiliyoruz.

allah'ım başımızdan eksik etmesin.
    dolar uçmuş, mazot 10 lira olmuş, ülkenin her köşesi satılmış umurumda değil.
    cuma namazı kılıyor muyum? kılıyorum. benim için önemli olan bu.
  • 20 sene önce ezanlar yasaklandığı, camilerin kapısına kilit vurulduğu ve sokakta gezen müslümanların ağzına zorla içki boşaltığı için ben de tüm gücümle kardeşime destek veriyorum. yaşa varol.
  • tanım: tarihe şahitlik etmektir.

atatürkçü medyanın cuma namazı kılan liselileri requem for a dream müziği eşliğinde haber yaptığı askeri vesayet yıllarını hatırlayıp hüzünleniyoruz. ne çok savaş verdik, ne çok engel aştık. o gün tv ekranlarından kükreyen uğur dündar gibileri bugün halk tv'de ezan okunurken kendiliğinden susuyor. şükürler olsun ya rab. daha çok işimiz var biliyoruz.
  • hutbelerde siyasi propagandalara maruz kalmak, kuran kursu reklamı ve camiye yardım talepleri dinlemektir. diyanetin astronomik bütçesi camilere yetmiyor demek ki...
  • erdoğan 'dan öncesi kadar güzel değildir.

camiler şu anda dolu dolu evet ama rant için gidenlerle ,ekmeği için gidenlerle ,gösteriş için gidenlerle ve namazdan çıkıp milletin götüne bakan insanlarla, namazdan çıkıp çocuklara tecavüz eden mahluklarla dolu ağzına kadar.

15 yıl önce insanlar en azından erdoğan için değil allah için inandığı şey için kılıyordu namazını.
  • hutbelerde 15 temmuz duymaktan bıktığım için bıraktığım eylem.

günahı benim boynuma ama bu kadar insanı dinden soğutan adamlara da bir şeyler yazılıyordur umarım.
  • evimin karşısı cami, her cuma hutbeyi dinliyorum ama ne yazık ki güzel ahlaka, insan ve hayvan sevgisine, kadın erkek eşitliğine, çevreye duyarlılığa, temizliğe vs. herhangi bir söylem duyamıyorum. varsa yoksa 15 temmuz ki tarihimizde başka kahramanlık, kurtuluş yokmuşcasına sadece 15 temmuz’dan söz ediyorlar, bir de sonunda yardım talebi var.
    namaz kılanların ibadetini allah kabul etsin ama hutbelerin propaganda aracı olarak kullanılması üzücü.
  • kabul olmaz diye düşünüyorum.
    cumanın farzlarından biri de hür olmaktır.
    şuan tüm ülke açık hava cezaevi gibi olduğu için bu ülkede cuma namazı farz değildir bence.
    çok şükür elimden geldiğince vakit namazlarını kılıyorum. ama cuma namazına arkadaşlar ısrar ederse gidiyorum yoksa gitmiyorum.
    ayrıca cuma hutbesi müslümanların gündemini belirleyen bir ibadettir. her cuma toplanılır ve o haftaki gündem maddeleri anlatılır. bizim cuma namazlarında uzun zamandır tek gündem var oda hükümet çok güzel padişahım çok yaşa.
  • allaha yalvarırken birilerinden korkmak. bunu da ilk defa duydum.