şükela:  tümü | bugün
  • çevremde gördüğüm kadarıyla sayıları hiç de az olmayan atatürkçülerdir.
    evet böyle bir gerçekle karşı karşıyayız.
    sürekli atatürk'ün ne kadar büyük bir lider olduğundan, fikirlerinden bahseden kişilerin dün akşam sosyal medya hesaplarında rte'li zafer paylaşımları yaptıklarına şahit oldum.
    hele bir tanesi var. sürekli atatürk ile ilgili kitaplar okur, hikayelerinde paylaşır, sözlerinden alıntı yapar falan dün akşam araçla kutlama yapmaya çıkmış. bunu birde instagramdan canlı yayınlıyor.
    inanılır gibi değil.
    hepsi de işinde gücünde fena para kazanmayan insanlar.
    bir kısmını şurada anlatmaya çalışmıştım

(bkz: #70010281)

atatürk'ün izlerini silmek için var gücüyle çalışanlara nasıl oy verip kutlama yaparlar anlayamıyorum.
    ülke git gide çürüyor.

edit: atatürk'e iki ayyaş diyen, anayasanın ilk 4 maddesine bile göz diken, onun bıraktığı milli servetleri satan, okullarda atatürk ilke ve ınkilapları ders saatlerini azaltan, ilkokul öğrencilerine dolmabahçe ziyaretlerini kısıtlayan, atatürk'e hakaret edenlerle kol kola gönül gönüle olan partiye oy vermeyi normal gören yandaşlar toplanmaya başlamış.

(bkz: iki ayyaşın yaptığı yasa)
    (bkz: anayasanın ilk dört maddesi değiştirilebilir)
    (bkz: 26 5 2017 dolmabahçe nin çocuklara yasaklanması)
    (bkz: ortaöğretim ders saatlerinin değişmesi)
  • bunu y-chp denilen oluşuma sorsana bir delikanlı
  • sen milletin %40'ına sosyal yardımda bulun. bak bakayım anasını, babasını, atasını tanıyor mu?
  • hdp'ye oy veren kansızlardan evladırlar. en azından askerine polisine kurşun sıkan, sivilleri canlı bomba olup patlatan terör örgütünün siyasi uzantısına oy vermemişlerdir.
  • lan 1.5 milyon chpli teröristlere oy vermiş hala neyi konuşuyorsun yıkık ibne.
  • hdp'ye oy veren atatürkçüler kadar kötü değillerdir.
  • hala sosyal yardım diyor zaar, abicim şu vatanını gerçekten seven insanları fanatik mhp’li taraftarından ayırt edin artık şu insanları
  • teröristsevici sözde atatürkçülere laf etmeyenlerin, haklarında konuşmaması gereken topluluktur.
  • bir tanesi bana mesajla yazmış. atatürk ve cumhuriyeti ölümüne seviyormuş, her 10 kasımda atatürk ün ruhuna fatiha okurmuş, hatta sülalece sakallı hacı hoca olmalarına rağmen atatürk' ten vazgeçmezlermiş ama akp' ye oy verirlermiş. fıkra gibi gerçekten. akp nin, atatürk e bakış açısını 5 yaşındaki çocuk bile biliyor. bizi zaten kandıramazsınız da bari kendinizi kandırmayın!!!

edit:imla