şükela:  tümü | bugün
 • tamamen duygusaldir... gözlerden yaş getirmiştir...

  --- spoiler ---

  ''bölgesel yönetimin başkanı neçirvan barzani, mesut barzani'nin anadolu türkülerini özellikle de yemen türküsü'nü çok sevdiğini ve mutlaka dinlemek isteyeceğini söyledi.

  başbakanlık başmüşaviri dr. ibrahim kalın, bağlamayla yemen türküsü'nü çalabileceğini söyledi. bunun üzerine, en yakin yerden konukevine bir bağlama getirildi ve başbaşa görüşme bitince dr. kalın, bakan çağlayan ve heyetin diğer üyeleri görüşme odasına geçip erdoğan ve barzani'nin de katılımıyla türküyü söylediler.

  büyük bir dostluk havası içinde birinci dünya savaşı'nda osmanlı askerinin acı dramını anlatan yemen türküsü söylenirken, mesut barzani bu türkünün neden kendisi için özel olduğunu başbakan erdoğan'a anlattı.

  barzani, babasıyla birlikte dağlarda baas rejimine karsı mücadele verirken, bu mücadelede yanlarında olan cizreli bir arkadaşı, silahını bağlama gibi yapıp bu türküyü söylüyormuş.

  bir çatışma sırasında bu gencin hayatını kaybettiği günden beri bu türkü hep zihninde kalmış. ne zaman türkiye radyolarında bu türküyü duysa can kulağıyla dinlermiş.''

  --- spoiler ---

  http://www.sondakika.com/…-yle-turku-dueti-2625902/

  icra esnasında, başbakanımızın aklına; yahu bu kandil dağı'na da giden gelmiyor, acep nedendir diye sormayı getirmiş midir... merak edilmiştir...
 • son gelismelerden sonra sosyal medyada tekrar hortlamis muhtesem duet.

  erdogan barzani dueti

  basligi acan arkadasi da 6 senedir degismeyen cizgisinden oturu tebrik eder, darisi tum omurgasizlarin basina diyerek bozulan algilarinizi operim.
 • (bkz: meset berzeni)
 • reisin planıydı bu düşmanını yakınında tutuyordu sonra düşmanı yemedi bu taktiği reisi domalttı önemli olan denemekti sikilenler önemli değil.