şükela:  tümü | bugün
  • odtu sosyolojide profesörlüğü bile hakeden lakin yurtdışı saçmalığı yüzünden öğretim gövrevliliğinde çakılı kalan ancak bu durumu hiç de takmayan, hem akademisyen hem adam gibi adam olmayı becerebilen, sayıları bir elin parmaklarını aşmayacak nadir insanlardan biridir.
  • "annemi, kiz kardeşimi ve erkek kardeşimi öldüren ben, pierre riviere" kod adli, elli karakter sinirina terbiyesizce ozen gostermemis michel foucault kitabini da turkce'ye ceviren adamdir. adamdir dediysek, adamdir hakkaten.
  • hocadır. ha bi de hocamdır. özenle harmanladığı tütününden güzel güzel sızan dumanları, bol tuzlu tandır kebapları, saatlerce bıkmadan çözümlediği grekçe metinleri, gece okumaları hiç bitmesin dileğim. muhabbetini hunharca özlediğimdir.
  • türkiyede en çok kullanılan iki soyadını bünyesinde bulunduran adam.*
  • verdiği 'soc 341' kodlu 'contemporary sociological theory' dersi ile çok ocak yakan ya da ufuk açan, derslerdeki acayip enerjisiyle araları ya da ders bitimlerini bazen 30 dakikaya kadar aşan ve çoğunlukla zamanın nası geçtiğini farketmeyen ama (beni) hiç sıkmayan müthiş bir hocamızdır kendisi. yetiştirdiği ya da hoca olmasına önayak olduğu diyebileceğimiz yine müthiş isimler de vardır, meydanı boş bırakmak istememktedir.
  • odtü sosyolojideki en kafa, odasına gidip saatlerce muhabbet edilesi hocadır.

3. sınıfta müfredatta olan (bkz: contemporary sociology theory) çok keyiflidir. bunun yanında,

(bkz: sociology of knowledge)
    (bkz: sociology of law)

lisanslara verdiği seçmeli dersleridir. özellikle sociology of knowledge dersi kafa açar.

(bkz: the archaeology of knowledge)
  • yürüyen karizma. o konuşsun siz dinleyin. öyle bir hocadır kendisi.
  • adam gibi adam. hasan ünal nalbantoğlu 'nun vefatının ardından odtü sosyolojide kalan sayılı hocalardan olup devlet memurluğundan ziyade sosyal bilim icra eden akademisyendir. not, diploma, cv vesaireden ziyade işin derinini dert edinenlerin sığınağıdır erdoğan hoca. kozmos o' nu,deri pantolonlarını ve punk zincirlerini başımızdan eksik etmesin.
  • bu dönem misafir hoca olarak, dtcf sosyoloji bölümü'nde hukuk sosyolojisi dersi verecek. biz chelsea'den, manchester united'tan transfer bombası beklerken, yılın transferi dtcf'den gelmiş.
  • dünyanın en muhteşem insanı olabilir. contemporary sociology theory dersiyle resmen hayatımı değiştirmiştir. çok okuyan, çok bilen, bildiği ölçüde de egosuz bir insan. (aşırı karizmatiktir orası ayrı) karşısında saçmalasanız bile sizi dinler, anlamaya çalışır, soru sormanızı ister. aldığım dersinin birinde bir kadın "bunca yıllık felsefe öğrencisiyim dersleri bu kadar karmaşıklaştıran birini daha tanımadım" demişti, ve bize gıcıklık olsun, anlamayalım diye böyle yaptığını iddia etmişti. halbuki bence tam da böyle anlatarak, yani içeriği bodosloma vererek değil de verme şekli itibariyle öğretiyor. ya da insanın beynini parçalıyor ki siz kendiniz yeni şeyleri içeri sokabilin.