şükela:  tümü | bugün
  • yeni türkiye'ye hoşgeldiniz mesajıdır.

''devlet büyüklerine hakaret'' suçunu işlemiş tutuklanan vatandaşlar.

tık
  • yeni türkiye'ye hoşgeldiniz mesajı değildir. kanunların uygulanmasıdır. bu kadar.

amk ne hale geldik ya, her şeye yeni türkiye sıfatını yapıştırıyoruz.

edit: arkadaşlar anlamadığım şekilde çok mesaj geldi. durumu sanki savunuyormuşum gibi hakarete varan cümleler kuranlar oldu. insanların neyi vurguladığını, ne anlatmak istediğini tam algılamadan sazan gibi atlamayın. hele hakaret etmeyin bak kanun var, 2 yıla kadar yazıyor kanunda.*

bi edit daha: aynı görüşe sahip olduğum kesimden bu kadar çok hakaret yiyeceğim aklıma gelmezdi. üzülerek söylüyorum ki; bu gece korkunç bir şey gördüm arkadaşlar. bu kafayla hiçbir siki değiştiremeyiz. kişilerin bizi bir yerlerine takmasını istiyorsak önce saygılı olmayı bilmemiz gerekiyor. bu gece ilk kez bir akpliymişim gibi küfür yedim ya lan. ne hissetiklerini şimdi çok iyi anladım. ayıp.
  • şu ortamda erdoğan'a küfür eden adam net malın önde gidenidir. bunun yeni türkiye ile falan alakası yok doğal seleksiyon diyoruz daha çok.

ifade özgürlüğü ayrı şey küfür - terbiyesizlik ayrı şey ikisini birbirine karıştırmayın.
  • "diktator olsa diktator diyemezdik" ... ??
  • gerekli yasa sadece bazıları için işliyorsa sorun olan durum
  • yasal olarak hak ettiklerini bulan ergenlerdir. "yeni dünya" gibi altı bomboş safsatalarla başlığı kirletmeyin. cumhurbaşkanı'na hakaret ediyorsan, 4 duvar arasını göze alacaksın. "ama ben bilmiyordum" bahanesi ilkokulda kabul ediliyor. büyüyün artık!
  • ne olursa olsun bir insana küfretmek hakaret etmek hiçbir insani değerle örtüşmez. hele ki bir cumhurbaşkanına... bu sn muharrem ince de olsa aynısını derdim. ki atatürk’e edilen küfürlerde de aynı tepkiyi veriyorum. küfür zaten başlı başına kabul edilemez çirkin bir tutum.

sen kabul etsen de etmesen de, sevsen de sevmesen de sn rte bu ülkenin cumhurbaşkanı’dır(yeni kanuna göre başkanı...).
    ne olursa olsun senin ülkenin bir değeridir. hakaretle küfürle demokrasi olmaz arkadaş, insanlık olmaz.

eleştiriyi anlarım ama ne erdoğan’a ne kılıçdaroğlu’na ne bahçeli’ye ne diğer siyasilerden birine ne de siyaset dışı herhangi bir vatandaşa hakaret etmek doğru değildir.

bu şekilde ancak kutuplaşırız ayrışırız çatışırız. farklılıklarımıza rağmen birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. halkın yüzde 52-53 gibi bir kısmı o’nu seçti. çoğulcu toplumda seçim sonucuna göre de liderimiz oldu. artık kabul etmeli. kin kusmak nefret söylemlerinde bulunmak seni küçültür karşındakini yüceltir.

özetle, küfürle hiçbir derdi çözemeyiz ancak dert ediniriz.

t- devletin en başındaki kişiye olumsuz sözler söyleyenlerin tutuklanması durumu.

not- diğer parti.

edit: bazı ufak düzeltmeler yapıldı. hukukçu değilim hakaret ve küfrün sıradan bir vatandaşta bile yaptırı varken bir devlet büyüğüne yapılması daha büyük tepkiye neden oluyor haliyle.
  • internet ortamında dolaşan bir kıssadan hisse alamamış kimselerin başına gelendir.

--- alıntıdır ---

şili diktatörü pinochet bir gün kılık değiştirip sinemaya gider. salondaki yerine oturur, kimse onu tanıyamamıştır.
    derken ışıklar söner, film başlar. filmin bir sahnesinde pinochet’in görüntüsü perdeye gelir. tam o an;
    sinemadaki tüm seyirciler ayağa kalkıp alkışlamaya başlar. hatta pinochet lehinde tezahuratlar yapmaya başlarlar.
    durumdan çok memnun olan pinochet yayıldıkça yayılır koltuğa. keyfi yerinde büyük bir gururla perdeye bakmaktadır.
    yanındaki adam pinochet’in kulağına eğilir: “arkadaşım salon sivil polis dolu. bu it için kendini astırmaya değmez, kalk sen de alkışla!”

--- alıntıdır ---
  • benim başıma gelse "devlet büyüğü olamaz çünkü yeterli diploması yok" savunmasından yürür, suçun oluşması için yeterli diplomanın beyanını talep ederim...
  • kararı "yeni türkiye'ye hoş geldiniz", "diktatörlük" diye sitem ederek karşılayanları gösteren olay.

ülkenin cumhurbaşkanına küfür ediliyor. cezası belli. algı operasyonu yapıp karardan memnun olmayanlara aynı küfürleri ediyorum.