şükela:  tümü | bugün
  • 02.12.2017 tarihinde bir kemal kılıçdaroğlu beyanatı.

man adası ile ilgili kanıtlar ve zarrab davası ile ilgili yaptığı açıklamadaki haber başlığıdır:

“düne kadar hayırsever bir adam diyorlardı. ne yapıyorlardı, devletin protokolüne dahil ediyorlardı. cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar rıza zarrab hep bir aradaydılar. devletin protokolünde bir de fesli deli kadir vardı. o da devletin protokolünde yer alıyordu. ya bunların devlet anlayışı nedir allah aşkına. böyle rezalet olabilir mi. daha 16 kasım'da abd'ye 2 kez nota verdiler. efendim rıza zarrab temiz bir adamdır, bunu bize verin. ne oldu bu adamın hayatı? rıza zarrab bülbül gibi ötünce, zarrab casustur, vatan hainidir. düne kadar adamındı, kol kolaydın. paraları alınca iyi, ötünce kötü. salı gününe kadar erdoğan'a izin veriyorum zarrab'a devletin sırlarını kim teslim etti çık anlat."

“süre” vermiyor yalnız, “izin” veriyor.
  • kılıçdaroğlu'nun laflarını kaale almamaya başlamış biri olarak merak uyandıran açıklamadır. belge göstereceğim deyince fos çıkacak dedim. gösterdi. yalan olduğu iddiaları altında ezilecek dedim belgeleri yayınladılar. şimdi salı günü de bir bomba patlatabilir. adam geçte olsa muhalefet etmeyi öğrendi. ak partinin kurmaylarının 2 haftadır maymuna dönmesi kılıçdaroğlu'nun başarısıdır. bir akp'li çıkıp "belgeleri görmedik yalan" dediğinde belgeler açıklandı efendim cevabına "fotokobi üzerinden mi inanacağız yalan" dedirtmek başarıdır.

ha bunlar halk nezdinde %kaç başarı sağlar orası tartışılır. ak partinin gündemi değiştirme çabasına alet olmadan baskı devam ettirilmeli.

öneri isterlerse önerim şudur. chp grubunun olduğu salona bir pano yerleştirin. rıza sarraf'ı öven ne kadar ak partili varsa erdoğan dahil yayınlayın. sonra da ne açıklayacaksanız açıklayın. satılmış medya muhtemelen yayını kesecektir. o yüzden tüm chp üyelerine mesaj atın ve sosyal medyada "satılmış medya" ve "devlet sırları" diye gündem oluştursunlar.
  • (bkz: anlatamadı)
  • sakın ha devamını salı günü getirmesin diye temenni ettiğim kk beyanı.
    ilkinde yırttın iyi kötü, şimdi de devlet sırlarını ifşa edeni söylersen kaçarı yok bu kez sen devlet sırlarını ifşadan içeri girersin. kıymeti kendinden menkul bir savcı gösterileni değil de gösteren parmağı kırması için emir alabilir.
  • (bkz: sen kimsin ya)

devletin sırlarını zarrab'a kimin teslim ettiğini rte'ye soracağına, elinde salladığı dosyaları kendisine teslim eden kişi ya da kişilere sorsa daha kolay randıman alır.

bu arada gündem soğumasın;

'atatürk portresini kim indirdi?'
  • fuat avni gibi tarih veriyor artık. gündemi belirlemeye çalışması güzel yinede.