şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çevremdeki pek çok akp’liden duymakta olduğum söz. zararın neresinden dönülse kârdır; bunca zaman sonra erdoğan’a oy vermemeye karar vermek de bir yeti.
  • azılı bir muhalif olarak ben maalesef böyle sözler duymuyorum hala saçma sapan gerekçelerle savunmaya devam ediyorlar
  • ben varım örneği. ama benimkisi sıradan akplilerden biraz farklı. muhafazakar bir ailede yetiştim, imam-hatip okudum. haliyle bu kültürden gelmiş birisi olarak 2011 yılına kadar da akp'yi destekledim. ama ben değişime açık bir insanım. hiç bir zaman sabit fikirli olmadım. okurum, araştırırım. zamanla gerçekleri görmeye başladım keskin bir dönüş yaptım akp' den chp'ye kaydım. ailemde de kardeşlerim akp'den mhp'ye ye sonra iyi partiye kaydı. ebeveynlerimde de benim gibi keskin dönüş oldu, hala muhafazakarlar ama chp ye oy veriyorlar. benim araştırmalarım sonucu muhafazakarlığım da kalmadı agnostik oldum.
  • bir insan erdoğancıyım dediği saniye anında bakışlarım değişiyor. beyninin içindeki düşüncelerden nefret ediyorum. bu iktidar değiştiğinde erdoğana benden daha çok küfredecekler. o zaman geldiğinde daha çok nefret edeceğim ve nereden geldiklerini, kim olduklarını asla unutmayacağım.
  • (bkz: müftü karısıyım)
    (bkz: müftü karısı denilen kadının chp'li çıkması)

yalanını sevdiklerim tarafından dile getirilen durum. tayyipçiler reislerinden hala vazgeçmiyor yalnız akp yerine mhp'ye oy verecek yoğun bir kitle var çevremde. güzel bir gelişme...
  • bir şeye dikkat ettiniz mi?
    erdoğan'ın heyecanı meyecanı yok
  • fazla dikkate alınmaması gereken sözdür. söyleyen kişiler bir nötron yıldızından daha hızlı dönebilirler.

gerekçeleri de "bu memleketi yönetecek başka adam yok," beyanıdır.
  • ekonomisi kötü giden akp'lilerden duyulabilecek bir söz. bir akp'liyi dinle vb. belli bir yere kadar idare edebilirsiniz; parası azalmaya başladığı andan itibaren reis'e sırtını döner. bu açık ve net.