şükela:  tümü | bugün
  • umarım mecbur kalmayız bu seçime ama ufak ufak doğru adayın bulunup kamuoyu oluşturulmasında fayda olabilir. benim önerim kahraman bir yurtsever: (bkz: ali türkşen)

edit: troll diye küfür eden mi dersin, ali türkşen dedim diye aptal olduğumu söyleyen mi dersin, reis hepinizi hapse tıkacak diyen, ibne olduğumu söyleyen vs. insan gibi bir soru sordum, kendimce bir öneri getirdim. noluyo ulan bu insanlara? onlara en güzel cevabı da ali türkşen paşanın sözleriyle vereceğim : '' iyi insan olamıyor muyuz biz sadece, yani salt vatandaş, sade, düzden vatandaş, yani kötülük yapmayan, çalmayan, yalan söylemeyen, çırpmayan.. böyle bir insan olsak yetmiyor mu..? yani böyle yaşasak bu ülke dar mı gelecek bize..? illa bişeyci mi olmamız lazım..? yani, bir şeyin taraftarı mı olmamız lazım..? 'vatan' desek, 'millet' desek, yani iyi şeyler söylesek, 'ahlâk' desek..? düz basit şeyler söylesek, yetmiyor mu..? illa bişeyci mi olmamız lazım..? yani ben kendi sistemim içerisinde çok şükür iyi bir şekilde ilerledim gittim.. e bir sürü hikaye dinliyorsunuz; türkiye de beyin göçü niye var..? siz layık olmayanı, liyakat sistemini ortadan kaldırıp da 'bu bizden, bu bizden değil', e adam o makamın gereğini yerine getirebilecek kapasitede değil, ama onu oraya oturtuyorsunuz, niye..? 'o bizden'.. biz ne olalım..? 'bizden' nasıl olalım..? ben sade ali türkşen olarak kimden olayım ben..? ben bir şey istemiyorum ki; çoluğumla çocuğumla, eşimle dostumla bu ülkede refah içerisinde, saadet içerisinde kimseyle kavga etmeyelim, huzur içinde olsun.. böyle yaşamak istiyorum.. bişeyci mi olmam lazım benim illa..? bir şeyin tarafı mı olmam lazım..? olmadan olmuyor mu..?''

mecburi edit ''ali türkşen kim amk'' diyenlere birkaç link hazırladım. (ayrıca ben de sizin amk)
    bilmemek sizin suçunuzdur. o ali, kardak kahramanıdır. cebinden benzin parasını verip yunana ufacık bir kaya parçası vermek yerine canını vermeye gitmiş bir türk subayıdır. yanlış anlaşılmasın, gayet net konuşan, karizmatik ve düzgün bir insandır.

1- darbe sonrası tarafsız bölge'de kapanış konuşması
    2- habertürk konuşması
    3- tarafsız bölge
    4- cezaevinde kalma sebebimin yarısı erdoğan
  • olası bir sistem değişikliğinde başkanlık seçimi yapılmayacağı için kafa patlatmaya gerek olmayan durumdur. mevcut cb başkan olarak devam edecektir. hatta hükümet söylemlerini yanlış anlamadıysam bugüne kadar yaptığı cb'lik yanına kar kalacak ve sıfır kilometre 5 yıllık başkanlık yapacaktır. bununla ilgili de geçici madde şimdiden hazır.
  • gonul ister ki boyle bir baskanlik secimi olmasin ama ille de olacaksa gonulerde yer etmis biri olmalidir.

(bkz: ilber ortayli)

edit: gerektiginden oturu.
  • şu an için kimse yok.
  • (bkz: recep tayyip)
  • şu an için böyle bir aday yoktur, tepeden inme hiç bir aday da insanlar tarafından benimsenip büyük kitlelere ulaşması pek mümkün olmadığı için ancak hayaldir. soda hazımsızlığa iyi gelir gençler.
  • olmaz tabi ki ama gözümün önünde ilk canlanan:

(bkz: alex de souza)