şükela:  tümü | bugün
512 entry daha
  • şu an için öyle bir kişi yoktur.

başlık altına meral akşener'den tutun can dündar'a kadar tüm isimler yazılmış.

(bkz: #64022946)
    şuradaki giride ise büyük resim 101 dersi verilmiş. bu iddialar karşısında (giriyi yazan suser think tank diyor buna) söylenecek tek şey "he amk he..." olabilir ancak.

eğer hafızam beni yamultmuyorsa, refere ettiğim entrynin editlenmemiş versiyonunda bahsi geçen genç-özgürlükçü-karizmatik lider payesi can dündar'a biçilmişti. sonuçta her insan istediğini düşünmekte özgürdür lakin "hocam ben sizin yapacağınız çıkarımı sikeyim" diyesim geliyor ama diyemiyorum*.

can dündar mış... gelip buraya temennilerini öngörü diye itelemekten bıkmadı millet. (bu arada kendisine dilenecek kadar henüz türkiye'den ümidimi kesmedim lakin olmaz ya kendisinin başa gelebileceğine dair en ufak bir ışık görsem mutlaka desteklerim)

gelelim büyük resim konusuna.
    bir ara bir twit dolanıyordu ortalıkta kabaca şöyleydi; "enişteme göre dünyayı 5 aile yönetiyormuş. artık enişteme nasıl yakalandılarsa...".

iddia:
    (bkz: aslında x'i amerika'nın başa getirmesi)

el cevap:
    (bkz: bi bitmediniz amına koyim)

bu sözüm büyük resimcilere. lan değil istihbarat örgütü yada bir devlet tillahı olsan bu kadar değişkeni-parametreyi tam olması gerektiği gibi ayarlayıp bir kişiyi başa getiremezsin.

öyle bir ayarlama yapacaksın ki 5 parti birden %9,6-6 bandında oy alacak ki chp oyu fazla olmasın, akp aldığı %34 oy ile tek başına meclis'te %70 temsil kabiliyeti yakalasın. peki dyp %0,4 oy daha alsa ne olacak? yaptığın tüm ayarlamalar heba olacak. bir de bunların hepsini 96 yılından beri planlayarak gerçekleştireceksin. büyük resmin bu kadarı... böyle bir fantezi yok güzel kardeşim.

memlekette ne olsa hepsini amerika ayarlıyor zaten. adamların çektiği de ne çileymiş be kardeşim?

ben bunu bilir bunu söylerim. adamlar sadece akıllı adamlar. havayı iyi koklayıp, iyi değerlendirme yapıyorlar. daima olmasa da genellikle kazanacak ata oynuyorlar. bizim büyük resimciler de adamların ilah olduğunu zannediyor. la sizin aklınız alıyor mu? herhangi bir organizasyonun; bu kadar değişkenin olduğu bir denklemi, sonucu tamda istedikleri şekilde manipüle edebileceğini? allah mı lan bu adamlar? tey allah'im ya! sen bize akıl fikir ver.

edit: imla ve autocorrect hataları giderildi.
  • prof. dr. yılmaz büyükerşen