şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yalancıyı sikmiyorlar yaaa

  --- spoiler ---

  hartum (aa) - sudanlı araştırmacı yazar dr. fatih ali hasaneyn, bazı körfez ülkelerinin, seçimlerde cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ı iktidardan düşürmek için 12 milyar dolar harcadığını öne sürdü.

  sudan resmi haber ajansı suna'da düzenlenen bir programda, 24 haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan hasaneyn, seçimlere körfez ülkeleri başta olmak üzere dış güçlerin etki etmek istediğine dikkati çekti.

  bir dönem bosna hersek'in ilk cumhurbaşkanı merhum aliya izzetbegoviç'in danışmanlığını yapan, türkçe ve boşnakça bilen hasaneyn, "bazı körfez ülkeleri, erdoğan'ı iktidardan düşürmek için 12 milyar dolar harcadı. bunun yanı sıra abd, almanya, isveç ve norveç gibi ülkelerin de benzer etkileri var. abd'nin türkiye içerisindeki işbirlikçilerine etkisi büyük." iddiasında bulundu.

  akademisyen usame el-eşkar da bölgenin içinde bulunduğu olağanüstü şartlarda türkiye'de genel seçimlerin yapılacağına dikkati çekti.

  türkiye'ye yönelik belirli bir takım ülkelerden daha çok avrupalı tarafların yönettiği bölgesel bir sistem tarafından saldırının olduğuna işaret eden eşkar, "avrupalı bazı taraflar, osmanlı mirası ile türkiye siyaseti güçlenirse ve uluslararası sahada önemli bir güce dönüşürse avrupa'ya karşı sert olacağını zannediyor." ifadesini kullandı

  --- spoiler ---
 • milyondur o ,milyar olsa duramazsin.
  not:o parayı direk erdoğan'a verseler zaten seçime girmez.
 • at yalanı...

  o yüzden mi merkel seçimden sonra erdoğan’ı kastederek seçimden sonra cumhurbaşkanı’nı almanya’ya bekliyoruz dedi?
 • madem boşnakça biliyor o zaman yebo mayko picka
 • (bkz: sudan)

  demokrasisi olmayan, saibeli bir lidere sahip devletin, muhtelen sirf haber olmasi icin haber yapilmis zatinin uydurmasidir.
 • amerika erdoğan düşsün istiyorsa ve bu iş amerika'nın canı ne kadar isterse o kadar basabileceği dolarla oluyorsa, 20 milyon akp seçmenine 10'ar bin doları basar, 10'ar bin dolar da komidinin üzerine bahşiş bırakır mk 12 milyar dolar nedir.
 • bir at 12 milyar dolar değerinde olamaz.