şükela:  tümü | bugün
  • biliyorsunuz sevgili cumhurbaşkanımızı neredeyse her gün yeni bir kişi veya oluşum kandırıyor.

bir gün pkk kandırdıysa, ertesi gün esed kandırıyor. bir gün barzani kandırdıysa bir başka gün obama kandırıyor. bir gün fetö kandırdıysa bir başka gün bir bakıyoruz reza zarrab kandırmış. reza'nın kandırmasını atlatamadan bir bakıyoruz ab kandırmış... b

neyse sözün özü bu iyi niyetli sayın cumhurbaşkanımızın kandırılmaları bitmeyecek gibi. o yüzden ekşi sözlük yazarları olarak bir sonraki kandıranın kim olacağının tahminine yönelik ufak çaplı bir anket yapalım istedim. bakalım bir sonraki kandıranı hangi yazar veya yazarlar bilecek. benim tahminim menzil cemaati olacağı yönünde.

(bkz: menzil cemaati)

tanım: cevabını merakla beklediğimiz soru.
  • şekerle kandırıp kaçıracağını umduğum kişi..
  • kötü niyetle kandırmasını istemediğimizdir.

benimki tahmin değil bir temenni, bir kişi değil bir topluluk;

(bkz: türkiye cumhuriyeti halkı)
  • kendisi bence

sonraki aşama;kendi kendimi kandırmışım ben ya,neler yapmışım? demek
  • pardon kendimi kandırmışım...
    hangimiz kandırmadık ki !
  • şimdilerde devlet bahçeli ile sıkı pazarlık içindeler. muhtemelen ilerde paylaşamadıkları şeyler için kavga edecekler. sonuçta erdoğan feto'ya yaptığı gibi devlet bahçeli ve ekibini parça pinçik edip bütün ülkücüleri içeri atacak bahçeli beni kandırdı deyip bu operasyonların adınıda devo koyacak.. tarih tekerrürden ibarettir.
  • 12 ekim 2018 itibariyle donald trump olmuştur.
  • başka kimse kaldı mı
  • 23 ekim 2018 itibariyle devlet bahçeli olmuştur.

yalnız çok kişinin kuponu yandı, sürpriz oldu çünkü.