şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın korumaları hakkında yakalama kararı çıkartan abd'ye verdiği tepkidir efendim.

türkiye gibi hukuk ülkesinin korumalarına abd gibi bir ülkenin yakalama kararı çıkartmasına şahsen ben de tepki gösteriyor ve bir daha abd'ye gitmeyeceğimi beyan ediyorum. abd'de yaşayan tüm milletimi newyork meydanına davet ediyorum.
  • eğer amerikalı bodyguardlar türkiye de benzer görüntülere sebep olsa şuan biz nota bile vermiştik, hiç kendimizi kandırmayalım.
  • bu söz üzerine trump'ın ''dinime küfür eden,bari müslüman olsa'' dediği söylenmektedir.
  • bkz. amerika'nin "ona hukuk degil, guguk derler" diye cevap vermesi
    ingilizcesi soyledir galiba: one flew over the cuckoo's nest
  • böyle bir hukuk. alışık olmadiginiz turden yani. ha bir de iftara kosa kosa katilanlarin tam tersine beyaz saray ziyareti yapmayi reddeden sporcularin oldugu bir ulkenin hukukudur.
  • bizim de sık sık sorup cevap alamadığımız sorudur. fakat bizim muhattabımız amerika değil, yanı başımızdaki biri.
  • tabi bu nasıl bir hukuk diye sorması gayet normal. bizde bir hukuk var ama hiç işlemiyor. mesela bunun yardımcısı vardı vatandaşı tekmeleyip hiçbir ceza almamıştı. sonuçta hukuk bunu gerektirir.
  • yanıtı "alışık olmadığımız türden bir hukuk" olan sorudur. biz yusuf yerkel ve benzerlerinin ceza almak bir yana ödüllendirildiği bir hukuka ve yönetime alışığız.
  • bayılıyorum ya, "hukuk", "adalet", "insan hakları" gibi kavramlar birden kendilerine lazım olunca hatırlanıyor ve hatta üzerine hesap soruluyor. kendi ülkesinde üzerinde "adalet" yazılı pankartlarla binlerce kişi istanbul'a yürüme eylemi yapmıyor zaten, uganda'da yapıyor.