şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 'sözde iyi parti' demeci dışında ben ne akşener'e, ne de iyi parti'ye bir şey dediğini, polemik başlattığını görmedim henüz. asıl rakibi olmasından endişe ettiği için, ona cephe alarak büyütmek mi istemiyor acaba?

  varsa yoksa chp. kılıçdaroğlu bitti, şimdi de muharrem ince'ye cephe almaya başladı. çünkü biliyor, akp-chp kutuplaşması yarattığı taktirde kaybetme şansı yok. kendi kitlesini bu şekilde konsolide ediyor. kendisinden memnun olmayan ama chp'den ürken muhafazakar seçmene oynadığı çok belli. ne yazık ki chp de stratejik bir hata yaparak, kitlesinin tam manasıyla istediği bir aday çıkarıp erdoğan'ın karşısına 2.turda bir chp adayının kalmasına sebebiyet vermiş oldu. eğer 2.tura akşener kalsa, şüphesiz erdoğan'ın işi çok daha zor olacaktı. kadını vurabileceği tek arguman feto, o da inandırıcılığını yitirdi.

  erol mütercimler'in yorumları da aynı paralelde ve genelde öngörüleri tutar.

  erken seçimden yine erken seçim çıkar
 • anketlere bakıyordur, akşener'e mi giydirsem ince'ye mi diye.

  ince'yi seçti, gariban dedi. en safe yol chp'ye yüklenmek. meral'e dokunursa bir kadına sataşmış olacak ve sağ cenahtan oy kaybı yaşayacak.
  bunu göze alamadığı için kendisine "korkak tavuk" diyen, "ysk'da abudik gubidik birşey yaparsan gök kubbeyi başına yıkarım erdoğan" meral akşener'e hiçbir şey demiyor.

  diyemiyor. biraz cesaret meselesi akşener'in adını ağzına almak.
 • iyi parti'nin gündemde kalmasını istemediği içindir.
 • butun kopeklerini salmis daha ne yapsin adam
 • rte'nin bir kadına yüklenmesi çok daha zor olacaktı her koşulda. o yüzden bu ince işi iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum. hanımefendinin sesini biraz daha yükseltmesi lazım yoksa bu uzun dostlarını bile yemiş satmış bi herif.
 • tam olarak doğru olmayan bir iddiadır.

  esasen, chp önderliğindeki ittifak'a yüklenmektedir. bizim halk mağduru sever, siyasetçiler de mağdur olmanın ekmeğini yemeyi çok severler. iyi parti'ye doğrudan yüklenmek oy kaybına neden olur.

  ancak, iyi partiyi "şer ittifakı"nın içinde bir ufaklık olarak gösterip chp'ye yüklenmek ise daha akıllıcadır. böylece iyi partiye vermeyi düşünen eski dyp,anap,akp seçmenleri de "chp'nin başı çektiği bu pis ittifaktaki partiye oy vermemeliyim" gibi bir hisse kapılabilir.
 • seçim stratejisi

  sağ merkezli bir partiye yüklenerek sağ seçmenleri kutuplastirmak işine yaramayacaktir, bundan zararlı kendisi çıkacaktır, özellikle mhp ile beraber gireceği bir seçimde mhp tabanli seçmeni karşısına almak mantıklı olmayacaktır.

  bir diğer strateji de yokmuş gibi davranıp göz önünde olmalarını engellemek, çünkü tayyip kime yüklense göz önünde olacak o haber olacak, yine aynı mantık olarak sağ merkezli bir partiyi göz önüne getirmek istemiyor
 • görev bölümü yapmıştır.
  kendisi chp'ye yüklenirken, mhp de iyi partiye yükleniyor.
 • din istismarını sonuna kadar kullanabildiği içindir.
  bugün kukla yazarları bile islam tehlikede yazıları yazmaya başladı
  kendisi dün durup duruken, filistin israil diye coştu
  merak akşener sonuçta sağ görüşlü, din'i kullanamaz
  ama o din propagandası ile sonuna kadar oy devşirebilir, cehapeyi din karşıtı gösterebilir.

  dogmaların cahil kitlelerin oylarını ancak din yalanlarıyla alabilir

  bu millet hala camileri ahır yapanın cehape olduğu yalanına inanıyorsa, akepenin yol yapmak için cami yıktığına tek bir allah'ın kulunu bile inandıramıyorsan, işte bu sebeptir..

  kitlelerin afyonunu kulanıyor.
 • bahçeli üzerinden gidiyor zaten başka türlü bir aksiyona gerek duymuyordur.

  not: t a m a m