• 1- ayasofyanın kilise olduğu dönemde yapılan freskoların üzerine camii olduğunda zaten bir tabaka çekilmişti. ne kadarı tamamen zarar gördü tam tespit edilemiyor. şimdi tekrar camiye çevrilirse, içerisindeki hristiyan ikonaları ile ibadet yapılamayacağından, tüm dünya tarihine ait bu esere zarar verilmiş olunacak.

2- turizmden para kazanan bir ülkeyiz. tekrar camii'ye çevrilmesi uluslararası itibarımızı düzeltilemez bir şekilde mahveder ve bizi 3ncü dünya ülkeleri seviyesine çeker.

3- eğer olay ibadet yeri bulunmaması ise, eminönü bölgesinde yeterince büyük, yeterli ve güzel camii bulunmakta zaten.

4- tarihi eserler, sürekli yön değiştiren iç politika konuları uğruna feda edilemeyecek derecede değerli eserlerdir ve herkese aittir.
  • kebapçı yapın herkes kurtulsun.
  • orası cami diyenleri görüyorum.
    adamların kilisesine iki tane direk dik camiye çevir, sonra hoşgörü dini, hoşgörü devleti diye gez ortalıkta.
    ayasoyfa, islamiyet yokken oradaydı.
    boş işlerle uğraşıyorlar, yine duygu sömürüsü.
    ekonomi siki tutmuş, ekonomi konuşun.
  • açmayı kafasına koydu
    talimat verdi
    çalışmalara başladı
    halkın isteğine kayıtsız kalamadı

bla bla. 20 yıldır aynı terane

açın namaz kılmaya geleceğim. ama açamayacağınızı da biliyoruz. o kadar da netim.

bak yine yazıyorum başlığı açan. açamayacaksınız. ancak iqsu 50 altı olan seçmen kitlenizi yemlersiniz.
  • (bkz: önce sultanahmet'i doldurun)

kendisinin lafıdır.
  • bu kez gerçekten para bitti galiba
  • suni gündem yaratma çabası, saint benoit lisesini imam hatip lisesine çevirmek kadar da yersiz.
  • osmanlı, zaten kendini dünyadan soyutladığı için batmadı mı?

atatürk kürselleşmeyi muhtemelen ilk farkeden türk lideridir ve milletlerin, yeni küresel düzende huzur içinde yaşayabilmesi için "uluslararası değerler"e saygı duyulması gerektiğini çok önceden farketmiştir. ayasofya'yı müze yapmasının sebebi budur, çünkü paranın bir yüzü varsa bir diğer yüzü de daha vardır. dünya ile iyi geçinmek lazım.

bunu bir tek bizim ak hükümet anlamıyor, inadına islam inadına cehalet.
  • erken seçim çalışmaları başlamış. hatırlayanlar bilir 2002 öncesi de bir grup radikal akpli iktidara gelelim açacağız diyorlardı
  • ufukta erken seçim var dedirten olay
hesabın var mı? giriş yap