şükela:  tümü | bugün
  • acaba çocukluğunda veya gençliğinde fakirlik mi çekti, hırs mı yaptı, diye merak edilen sebeplerdir. ülkesinde ekonomik kriz olan ve vatandaşı temel gıdalarını dahi almakta zorlanan bir cumhurbaşkanının 2,5 milyar tl'lik sarayda yaşayıp 600-700 milyon dolar'lık uçak kullanıyor olmasının bir sebebi vardır elbet.
  • (bkz: görgüsüzlük)
    (bkz: sonradan görme)
    (bkz: vizyonsuzluk)

bu üç bakınız yeterli olacaktır umarım.

edit: arkadaşlar burada hakaret yok, küfür yok neden bu kadar tetiklendiniz mesajlarda? vatansever bir türk olarak ülkeyi yöneteni eleştiremeyeceksem bu vatan kimin? ingilizlerin mi?
  • arap ülkeleriyle sıkı ilişkilerdir. şatafat arap kültüründe önemli bir yer tutar.

ne yapsaydı, katar liderinin uçağının yanına airbus a318 mi çekseydi?
  • 2,5 milyar tl'lik saray??? yapıldığı dönemde sarayın maliyeti 5 milyar dolar olarak gösterildi. resmi açıklama, sarayın maliyeti 1.1 milyar dolar denildi.

maliyeti günümüz dolar kuru ile 32 milyar tl, hadi resmi açıklama gerçek olsun, 7 milyar tl..

2,5 milyar ney lo, 2, 5 milyar liralık itibar mı olur heç ???

edit: bilgi düzenleme
  • 'hak' etmesidir. çok değil, 30 milyon oy alan her türkiye cumhuriyeti vatandaşı bu saltanı yaşayabilir.

(bkz: ahmet necdet sezer)
  • yazacağınız entry neticesinde kapıya sabah 5'te polis dayanma olasılığı yüksek olan başlık.

(bkz: işte bunlar hep ileri demokrasi)
  • bütün krallar, başkanlar ve zenginler gibi statü göstergesidir. kendi açısından haklıdır, dostlar alışverişte görsün hesabı korku salmaktadır. yalnız harcamak yerine öyle göstermekte çabalasaymış fakir ülkemizin kaynakları heba edilmezmiş.
  • siyasal islam, bir adet dipsiz çukurdur. dinler insanlara hazır cevaplar verir. araştırın sorgulayın dediklerine bakmayın siz. o kitapta yazılmış donuk önermelerle bir ters düşsün, her şey tehlikedir. çünkü otorite sarsılır ve bilim + felsefe bu sebeple günümüzde islam, orta çağda ise kilise başta olmak üzere dominant tüm dinlerin baş düşmanı olmuştur.

şimdi bunun ne ilgisi var? siyasal islam'ın yerle bir ettiği ülkelere bakın. afganistan, pakistan, ırak, arabistan, mısır, tunus, cezayir, fas, ürdün say say bitmez. bu ülkelerin tamamına yakınında insan hakları başta olmak üzere artık felsefe yapılamıyor. siyasal islam hükümetleri yüzlerce milyar dolarlık rezerv ve kaynakları takva, yaşam tarzına müdahale, din empozesi ve organize diyanet kurumları, saman altındaki tarikatlar (hatta işe bak ki bazı ülkelerde tarikatlarla hükümetler kucak kucağa aşk yaşamıştır, enteresan...) vb hiçbir şeye faydası olmayan ve devlet işleri + vatandaştan uzak tutulması gereken işlere harcıyorlar.

bu hükümet dahil total din + devlet işlerinin perçinli olduğu kafalarda bilim, sanat, mizah, eleştiri sanatı ve teknoloji tam da bu sebeple gelişememektedir işte. hiçbir yatırım alamamaktadır neredeyse bu alanlar. sebep bir kısır döngüdür. tüm yöneticiler dogmatik kafalı at gözlüklü yobazlar olmalarının yanı sıra (ki ben buna inanmıyorum, hiçbirinin inancı falan da yok, yiyip içip sıçtıkları ortada. o kalp krizi geçirdi diye yutturulan türk bürokratı hatırlayın) bu kişiler vizyonsuzluklarından gelen o sığlığı ancak kaynakları böyle hiç ve piç ederek kullanıyorlar. yüzlerce milyona uçak, onlarca milyara saray, milyonlarca dolarlara lüks inşaatlar, dehşet lüks ve gereksiz yemekler... bununla kalsa iyiydi. gözümüzün önünde paramızı çalıyorlar. sırtımızdan geçiniyorlar.

ben şu gencecik yaşımda o kadar çok vergi vermek durumunda kalıyorum ki...

netice, vizyonsuz birisini lüksün içine attığınızda oluşan şeylerin sebebiyle aynı sebeptir. parayı bir araç olarak göremez bu kafalar.

edit : ifadeleri biraz törpüledim. gg olacağız gg olacağız diye koyuna döndünüz muhalif kılıklı salaklar. azıcık konuşun yazın da bari ölmediğinizi görelim.