şükela:  tümü | bugün
 • başlık erdoğan'ın diplomasnı görmeden onaylayan notere uyarı cezası olacaktı ama karakter sınırına takıldı.

  bilindiği gibi cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi erdoğan'ın diplomasının aslının kayıp olduğu iddiası nedeniyle ysk'ya noter onaylı sureti ile müracaat edilmişti.

  söz konusu fotokopi evrakın aslını görmeden onaylayan noter katibine soruşturma açmayan notere uyarma cezası verildi.

  peki konu açılmışken soralım bu diplomanın aslı nerede?

  kaynak
 • onaylanan evrak iptal olmuyor mu? diye merak ettiğim cezadır.
 • bu başlığı görünce bir tanıdığın anlattığı hikaye geldi aklıma.

  yıllar evvel kanada da büyük bir şirketin muhasebe bölümü için işe baş vurur bu arkadaş, başvuru çok olduğu için önce sınav sonra da mülakat yapar firma. sınavdan başarı ile geçer. bir kaç ayrı heyetin mülakatından da başarı ile geçer. bu işler iki hafta sürer son kez mülakat için tekrar çağrılır. artık işe başlayacağını düşünürken karşısındaki yetkili "evraklarınız eksik, burada diploma yok" der. o da kalan tek dersten sınava girdiğini ve sınavın çok başarılı geçtiğini işe başlama süresine kadar diplomasını,
  yetişmezse diploma yerine geçecek geçici bir belgeyi okuldan getirebileceğini söyler.
  yetkili eğilerek gözlerinin içine bakar " ama" der parmağı ile göstererek "buraya diplomam var demişsiniz" der ve kalemi ile kağıtlarına kocaman x işareti atar.
  yani adam yalan söyledi diye işe alınmaz işe.
  biz koca ülkeyi, doğmamış çocukların geleceğini teslim ediyoruz.
 • türkiye noterler birliği, erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmak için sunduğu diplomasının fotokopisini, aslını görmeden aslı gibidir şeklinde onaylayan noter katibine soruşturma açmayan notere uyarma cezası vermiş.

  link

  noter birliğinin birçok yazışmasına rağmen katibine soruşturma açmaktan kaçınan ve bu konuda ısrarcı davranan noter...

  ne güzel! diplomam yok fotokopi götürüyorum, katip taaaa 20 sene önce yapılan işlemde diploma var şimdi görmemize gerek yok diyip “aslı gibidir” diyor ve bu fotokopiyle cumhurbaşkanı olunuyor.

  valla bu ülkede olmayacak şey yok nasılsa, kasmasaydık keşke 20 sene o diplomayı almak için!

  ayrıca.. basit bir işe girerken bile geçmişte hüküm giymiş olmak iş için engel olabiliyorken, hükümlü olmasına rağmen cumhurbaşkanlığı işi yapanlar... ah ah!
 • erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmak için sunduğu diploma fotokopisinin aslını görmeden aslı gibidir şeklinde onaylayan noter katibine soruşturma açmayan notere uyarma cezası veren türkiye noterler birliğine soruşturma açan savcıya meslekten men veren hakime diploma veren rektör yardımcısını atayan müsteşarı doğuran anaya... diye devam edecek sanırım.

  yazık napsın adamlar ortada diploma olmayınca...
 • her şeyin tek suçlusu noter mi yani?
  (bkz: olan yine vatandaşa oldu)
 • turkiye noterler birligi feto, pkk ,chp ile iliskili var diye her an kapatilabilir.
 • diplomanın aslını notere sunmakla görevli kişiye bu konu hakkında fikri soruldu mu acaba neden görmemiş diplomayı diye?