şükela:  tümü | bugün
  • dün yayınlanan cnn yayınında gerçekleşen hadisedir.

erdoğan şöyle demiş: "inönü bunların en yakın arkadaşıydı. erdal inönü'nün bunların okullarını ziyaret ettiğini bilirim. onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. gelsinler konuşalım."

erdal inönü'nün bu fetullah gülen ile hiçbir irtibatı olmamıştır. hele hele arkadaşlık, okul ziyaret etme falan zinhar...

bu laflar sol kesimde ecevit'e söylenir ki, ecevit'in bunların okullarını desteklemiş olduğunu, gülen ile muhabbeti olduğu bilinir.

erdoğan, bülent ecevit ile erdal inönü'yü karıştırmış sanıyorum. ya da doğrudan doğruya inönü'ye iftira atmış. ikisi de olabilir.

ha bir de, ecevit de inönü de çoook seneler önce ölmüştü. gelsinler konuşalım ne demek?

son günlerde biliyorsunuz erdoğan'ın çok sık aklı karışıyor, unutkanlık yaşıyor ve dili takılıyor. doktorları alarmda olmalı.

kaynak
  • bingöl'e gidip kendini diyarbakır'da sanan biri için normal olabilecek olaydır.

edit: i see dead people

edit2: erdal inönü'nün eşinden cevap geldi
  • ulan hasbel kader denk gelirsek "gel buraya bay kemal sen bu işlerden anlamazsın" diye beni azarlar diye korkuyorum.

anlaşılan kendisi artık yavaştan gidici. her manada gidici.
  • kimyasalı acilen bırakması gerekiyor. zonguldak'a da garip bir şeyler dedi.
  • (bkz: alzheimer)
  • konuşmaları kendisinin yazmadığının en net kanıtıdır.
  • “gelsinler konuşalım” demiş ya. ölü olduğunu biliyor tabi ecevit’in ve inönü’nün. o yüzden rahat.

herhangi kendi seçeceği bir chp milletvekili ile çıksın canlı yayında bu fetö konusunu konuşsun hadi.
  • ölülerle konuşmak isteyen bir cumhurbaşkanımız var. dirilerden ise uzak durmayı seviyor.

bıraktım ince, akşener.

düzgün bir gazetecinin karşına çıksa o bile yeter.