şükela:  tümü | bugün
  • amca belin bükülmüş, elin titriyor git artık t a m a m
  • başbakanken altı bağlanan rahmetli ecevit vardı bir de.

edit: dur ben de bir edit yapayım. başbakanken altı bağlanan ecevit'e sırf kendilerinden diye git diyemeyenler eli titreyen adama sırf kendilerinden değil diye git diyor.

bir gerçekliği, bir durumu "aynıyla" yazmak bile anında "trollükle" suçlanıyor. sanal ortamlarda açık ara muhalifler önde. sadece ekşi sözlüğü oku, zannedersin muharrem ince cumhurbaşkanı olacak.

bir de gözünü sevdiğim ekşisinde sol görüş daha ağırlıklı olduğu için şöyle bir durum da var:

a yorum yapıyor.
    b yoruma bir "gerçeklikle" cevap veriyor.
    c, b'nin yorumuna a'yı destekler nitelikte güya "kapak" yapıyor, a ve c'nin taraftarları c'nin yorumuna like çöküyor. rte gitmiş gibi oluyor, seviniyoruz. ya sonra? seçimin hemen sonrası "trafo, kedi, hile... vb." başlıklar tekrar açılıyor ve bu kısır döngü taaa bir dahaki seçimlere kadar sürüyor. sonra...

a yorum yapıyor.
    b yoruma bir "gerçeklikle" cevap veriyor.
    c, b'nin yorumuna a'yı destekler nitelikte güya "kapak" yapıyor, a ve c'nin taraftarları c'nin yorumualkfghalffgalgn....

c'nin like'a çök...
  • başbakanken altı bağlanan ecevit ile dalga geçenler vardı bi de!

kul kınadığını yaşamadan ölmezmiş.

edit: silme.

bir edit daha yapayım:

niyetim sana değil de atayamadığı öğretmene "başka şeyler düşünün, biz sizi üniversite okuduk diyebilesiniz diye üniversiteye yerleştirdik" diye insanların yıllarını verdiği eğitim hayatıyla dalga geçen sahibine kapak yapmaktı. ama sen üstüne alındın. eyvallah. no problem.

gel gelelim a, b, c, mevzusuna. b doğruyu söylüyor olabilir, ama c de doğruyu söylüyor olabilir. b gerçekçi de c sırf muhalif olmak için mi konuşuyor acaba?

ya da kapak işte. işine gelse de gelmese de.

(bkz: kapak)
  • kötüye bir bok olmaz boşuna heveslenmeyin.
  • hitler mi yaşlılık mı? umarım yaşlılıktır.
  • parkinson vs. değil de korkudan olduğunu düşündüğüm hareket. sözlükteki doktorlardan açıklamasını beklediğim hareket
  • bu adamın duruşunu, yürüyüşünü amcama çok benzetirdim. sonra amcama parkinson teşhisi konuldu ve öğrendim ki parkinson hastalarının posürü bozulur, böyle öne eğik durur, yürürken denge problemleri yaşarlarmış. parkinson başlığında postur ve duruş diye aratırsanız bu konuyla ilgili entry'leri görebilirsiniz.

bir bakıştan hastalık teşhis ettiğimi iddia etmiyorum ama bu el titremesini de gördükten sonra adı geçen şahsın da parkinson hastası olduğu şüphelerim iyice arttı. zerre üzülmem çünkü hastanın ömrünü kısaltmıyor ama amcam için üzülüyorum tabi zira yaşam kalitesi düşüyor.
  • artık yaşlanmış olmasından dolayı yaşının müsaitliği, ellerinin titremesi, hareketinin yavaşlaması, katılaşmasının yanı sıra sık sık artık kavram karışıklığı/unutma da (özal köprüyü sattırmam dedi demesi, ısparta'ya zonguldağa üniversiteyi ben kurdum demesi vs) eşlik ettiği için muhtemelen lewy cisimcikli demans'ın ilk evrelerine dair işaretler veriyor ama tabi ciddi bir nörolojik muayene şart.

şahsen 24 senedir ateistim ama eğer rahmetli ecevit'in rahatsızlığıyla o kadar dalga geçen birisinin benzer ve hatta daha beter duruma düşmesi gerçekleşirse yukarıda adil bir yaradan olduğuna inanacağım.
  • (bkz: titrek mikrofon)

sadece eli mi?
  • "bay muharrem" dedikten sonra titremeye basliyor.nasil etkilendiyse artik.