*

şükela:  tümü | bugün
  • kendisini ülkenin sahibi zanneden bir güruha, kendisini ülkenin sahibi zanneden bir adam tarafından yapılan azarlama.
  • kim tarafından kime yapılırsa yapılsın terbiyesizliktir. yarın bir gün başka birisi çıkıp da başbakana kes ulan! derse, sesini çıkarmaya hakkı yoktur.
  • kim dedi? falanca..

hayir ben sonraki muhabbeti merak ediyorum, yazmisken onu da yazsana!

- iste efendim hökümet şöyle, böyle..
    + kes ulan!
    - hönk!
    + rererö yapma!
    - anlamadım
    + uzatma lan işte, kes!
    - bana mi dedin?
    + sana dedim lan, nolcak!
    - seni, bana demekten men ederim
    + la bak daha!

devaminda toplantiya ara mi verildi, biri geri cekildi ozur mu diledi, kavga mi cikti valla ben sonrasini bilemedim.. bilen aciklasin..
  • - bana bak tayyip bey, laikligi ince ince dogradiginin farkindayiz. mahalleden arkadaslari toplar gelirim bak akilli ol.
    + kes ulan.
  • teknoloji geliştirmeyi ordunun görevi sayan beyinsizler kitlesi bu memlekette yaşadığı ve oy verdiği müddetçe daha çoook fazlaları vuku bulacak olaydır. paşa odasında golf oynuyormuş. be kuş beyinli, o adam paşa olarak mı doğdu ? sen sıcak yatağında götünü sağa sola devirirken, o adam dağda soğukta adam kovalıyordu. neden kovalıyordu? bazıları popoları ceylan derisi meclis koltuklarda bir ülke yönetemedikleri için kovalıyordu. zeka özürlü bir takım solcular sırf asker düşmanı olan eylemlere tapmak yerine, ülkeyi ona buna peşkeş çekenlere de karşı olabilseler durum biraz farklı olabilirdi.
  • fazlasıyla yalakalık ve ajitasyon kokan bir yazıda geçen anekdot. mit ve cemaatin birbirine girdiği bugünlerde başbakana destek çıkmak için yazılmış zırvayarla dolu bir yazı. yazan arkadaşa ve yayınlayan siteye bakmak yeterlidir. bunca mgk ve yaş toplantısında böyle diyaloglar geçecek ve gün ışığına çıkmayacak. işe bakın ki bugün ortaya çıkacak. yersen....
  • yeni şafak yazarlarının gözlemci sıfatıyla mgk'da koltuk kaptığını, dolmabahçe'deki ikili görüşmelerde üçüncü olduğunu öğrenmemize sebebiyet veren hadise.

her ne kadar sevmesem de, başbakanın bile bu görüşmeleri dışarı servis edebileceğini sanmıyorum.

koskoca boeingi ankara asfaltına indiren vecihi, amerikada on metrelik aslan gören ziya ne kadar inandırıcıysa o kadar inandırıcı işte bu haber de.