• varsa da ekranda görünen teyze değildir. kılıçdaroğlu'na atarlanıp dillere düşen teyze, kılıçdaroğlu'na erdoğan'ın götünün "gıli" yakıştırmasını yapmaktadır. teyzenin eline mikrofon alıp beddular okuması, küfürler savurması hoş değil elbet, fakat eğlendirici. garipsenecek bir yanı da yok, anadolu insanı küfürlü konuşur zaten. "göten basalar, erdoğan!" diyen teyzeler de var, merak etmeyin. keyiflidir anadolu ağızları. teyzeleri, amcaları dinleyip gülebilirsiniz, fakat küçümsemeye kalkmayın onları. bilin ki, onları küçümseyen baştan kaybetmiş demektir.
  • guzel memleketim'deki komik insanlar bunlar. memleketimiz de neden anti-depresan ilaclarin cok satmamasinin buyuk sebeplerinden biri bunun gibi teyzeler, cok yasayin siz.
  • teyze muhtemelen kılıçdaroğlu'na laf çarpmak istedi, lakin bazen aklınızdan geçenle ağzınızdan dökülen aynı olmuyor. aslında belki de hakkaten bunu söylemek istedi, bilemem, çünkü resmen ağzından çıkan bu cümle.

burada yanlış anlama falan yok, tayyib'in götünün kılıyım diyor. fakat doğrusunu söyleseydi eğer, yandaşlara süper malzeme gidecekti, işte halk vs, gevrek gevrek güleceklerdi, zaten kıt olan espri yeteneklerini bu olay üzerinden iğrenç bir şekilde kullanacaklardı falan filan.

ama ben buna ilahi adalet diyorum, tam olarak dimyata pirince giderken laf döndü teyzeye geri girdi, çapulculara sağlam malzeme verdi.

https://soundcloud.com/…osforlu-kedi-remix-extended
  • ısrarla "götünün kılı" yerine "götünün kılıyım" şeklinde anlaşılan teyze. herkes işine geldiğini anlıyor işte.

sonra bu zihniyet kendi halkına yabancı diyince kızıyorlar. şiveyi bile anlayamıyorsun, ya da anlıyorsun da işine geldiği gibi eğip büküyorsun.

bir de bu kadın üzerinden herkes yaftalanıyor. siz şusunuz, busunuz diye. lan gerizekalı, senin eleştirdiğin iktidar zihniyeti bu değil miydi? e aynısını sen kendin yapıyorsun..

kusura bakmayın ama harbiden erdoğan'ın appropriate yerinin kılı bile olamazsınız bu zihniyet ile.
  • abd nin 1988 yılında iran yolcu uçağını düşürmesi sonucu 290 insanın katledilmesi sürecini akla getiren teyzedir. bu olayın belgeselini izlemiştim amerikan savaş gemisinde bulunan bütün personelin yolcu uçağını savaş uçağı olarak görmesi hadisesi yaşanmış, buna psikolojide bir ad veriyorlarmış önyargılarla bezeli bir körlüktü ama tam adını hatırlamıyorum, aynı hikaye bu olayda var ya da kasıt var bile bile yanlış yönlendirme amacı var.

bu teyzeyi dinleyip o teyzeden 'erdoğanın götünün kılıyık' dediğini duyanların hikayesi aynı, arkadaşlar 1988 yılında 290 insanı katleden savaş gemisi askerlerinin körlüğünün belgeselini bulunsunlar eğer körlükleri geçmişse belgeseli anlayabilirler.
  • muhtemelen türkçeyi düzgün konuşamayan teyzedir.

konuşmanın gelişiminden başka birisini aşağılamaya çalıştığı anlaşılmaktadır. düşündüğünü konuşarak ifade edememiş olabilir.

diğer taraftan bulunduğu ortam dikkate alınırsa bir histeri atağı geçirerek, kendisini bir kişinin yanında değersiz göstererek o kişiyi yüceltme çabası içinde olduğunu düşünebiliriz. öyle ise; kullandığı benzetme gerçekten durumun vahim olduğunu ve profesyonel yardıma ihtiyacı olduğunu göstermektedir.

sonuç olarak; teyzenin ne anlatmak istediği eldeki cümlelerle çözülememektedir. dolayısı ile teyzeyi ve bir zümreyi bu cümlelere dayanarak aşağılamak kesinlikle yakışıksız ve terbiyeden yoksun bir davranıştır.