şükela:  tümü | bugün
  • bugün yaptığı basın açıklamasında ırak başbakanı'na yönelik olarak şu sözleri sarfetmiştir;

"sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kıratımda değilsin, kalitemde değilsin, ırak'tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. kim bu ırak'ın başbakanı. önce haddini bil..."

adam dış politikada seda sayan atarı yapıyor, sonra da 1 dolar neden 3.10 tl diye ekşisözlükte tartışıyoruz. (bkz: başkası adına utanmak)
  • atar değil, ayardır. bileziktir.
  • gayet guzel gecirmistir suan dunyadaki siyasetin seviyesi bu zaten
  • senin amına korum diye devam etmesini bekledim ama değilmiş. ayar tabi amk çomarı diplomasi dilini zaten boş yere kullanıyor diğer ülkeler. bi reyiz akıllı böyle liseli gibi konuşarak.

biraz o kör gözünüzü açın arkadaş böyle de mallığına bağlanmak olmaz.

bir de kaynak?
  • kırat ne la karat olmasın o.

edit: gelen mesajlar üzerine yazayım tek tek cevap vermek ile uğraşmak için üşendim. keçi boynuzu çekirdeği üzerinden türemiş bir ağırlık biriminin arapça telaffuzu kırat olduğu ve tdk bunu baz aldığı için ve/fakat bunun farklı dillerde ve günlük kullanımda geçerli hali "karat" olduğu için bence tantanaya gerek yok. sus ve reis kıçı yalamaya devam et.
  • bir sarayı, bir külliyesi bile olmayan ırak başbakanı çok üzülmüş, kırılmış diyorlar...

(bkz: yurtta sulh cihanda sulh)
  • ırak başbakanı 1975 yılında bağdat üniversitesi'nin elektrik mühendisliği bölümünden mezun olurken, 1981 yılında da manchester üniversitesi'nde doktorasını tamamladı. kendisi erdoğan'a üniversite diplomasını sorarak, konuyu çok rahat kapatabilir.
  • "bazı ülkeler, binlerce kilometre uzaktan gelip afganistan'da ve daha pek çok yerde, kendine tehdit oluşturduğu iddiasıyla operasyon yapacak, türkiye yanı başında 911 kilometre suriye sınırı, 350 kilometre ırak sınırı, buradaki tehlikeye müdahale edemeyecek. biz bu çarpıklığı asla kabul etmiyoruz."

ırak gibi, canı sıkılanın hadi gidip bi gireyim de rahatlıyım dediği ülkenin başbakanına verilmiş ayardır.