şükela:  tümü | bugün
  • erdoğan, putinvari bir konuşma yaparak iş adamlarına: "fırsattan istifade döviz kuyruklarına girmeyin. kendi çıkarınızı düşünüp yanlış hamleler yapmayın. önce devleti, milleti düşünün. beni b ve c planlarını uygulamaya sokmaya mecbur bırakmayın. herkes haddini bilsin." dedi. * çalışanlar yarın patronlarının yanına gidip: "patron, patron. akıllı ol. benim arkamda başkan erdoğan var." diyebilir.
  • ayar vermekten çok iş adamlarını tehdit etmesidir.
  • tehdit etmekle birlikte gerçek anlamda paniklemesidir.
  • versin abicim. el koyacaksa da koysun. kim hakederek kazandı ki son 15 yılda parasını. haksız kazançları geri verme vakti. devlet verdi devlet alır. kimse korkmasın.
  • cumlelerinin arasinda sanki, ""biz battik, bari kendimizi saglama alalim demeyin.""" duydum gibi.
    boyle bir bilgi baskan'a ulasmasi ne demek, cok kotu seyler olacak demek. ayrica, merak etmeyin kur duzelecek, panik yapmayin toplarlicaz falan gibisinden son bir kac gunde defalarca konustu, boyle birsey soylemedi. varsa yoksa, boyun egmek yok, cin'e rusya'ya yanasiriz, bunlar hep cok korkutucu soylemler.
  • kendi de aslında bir iş adamıdır. dolaylı olarak yaptırır. kutuları da evden çıkardı çok şükür.
  • valla haklı yazık şu millete, gariban üç kuruşa muhtaç bazı kan emiciler fırsat bu fırsat servetlerine servet katıyor.
  • bu ülkeye yatırım yapmaya gelecek iş adamlarının önünü kesmiştir.

bayır aşağı gidiyoruz dümendeki adam da gaz pedalını köklüyor.
  • bu ülke de pavyoncu da bağış yapınca işadamı sayılıyor

bu ülkede orospu çocuğu ırkını siktiğiminin döl artıkları beyaz bmw binip camiye bağış yapınca da işadamı sayılıyor.

acaba reis hangi işadamlarına kızdı?

herhalde katma değer yaratan
    ihracat yapan
    istihdam yaratan
    kazandığını arsa araziye yatırmayan vatansever işadamlarına dememiştir deme?