şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın chatham house konuşmasında kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti dememesidir/diyememesidir.

uluslararası arenada kktc diyemeyeceksen nerede diyeceksin merak ediyorum.

kıbrıs türk kısmı nedir ? bunu kabul eden vatandaşımız varsa ortalıkta "voton hoini" diye dolaşmasın lütfen. utanmasa "sözde" "kıbrıs türk cumhuriyeti " diyecekti.

link veremiyorum canlı olarak 12.40-12.50 saatleri arasında ntvden izledim.
    edit 2 : spring rest den link geldi zaman 21'57''

edit : kalyanschik in uyarısıyla 'sözde' tırnak içine alındı.

hevelas adlı user demiş ki "iyice sapıttınız , nasıl başlık açacağınızı şaşırdınız ilgi çekmek için , zaten orası kıbrıs türk kısmı" demiş . o zaman sen anadolunun kuzeyine anadolu laz kesmi , doğusuna kürt kesmi , güneydoğu anadolu bölgesine arap kesmi , anadolu türk kısmı diye de bir yer bulursun sanırım . soranlarada zaten öyle değil mi dersin , kim bilecek.

edit 3 : kıbrıs türk kısmı değil tarafı demiştir , fark yok benim için sadece kelimeyi düzelteyim dedim.
  • yanlış birşey söylememiştir. kıbrıs türk kısmı değil mi (bkz: kktc) denilen yer. başlık açıp ilgi çekmek için iyice sapıttınız
  • sırf onu söylemek için bile gitmiş olabilir. kolay değil. bu işler pazarlık işi. destek istiyorsan sen de bir şeyler vermek zorundasın.
  • bilincli yapmamistir, cahilligindendir. sonucta akdeniz'e white sea diyen biri kendisi.
  • pazarlıkta anlaşıldığının göstergesidir.
  • ya cehalet ya kotu niyet baska aciklamasi olamaz bunun.

ulkeyi kimlere teslim etmisiz gercekten yazik bize.

filistin'e gidince(tabi gidebilirse) oraya da arap kismi der artik
  • kıbrıs kürt kısmıdır o, türk kısmı dese duramazdın
  • veriyor muyuz mehteri akboklar? heyt be asrın lideri.
  • aynen doğru bir cümledir.

inanmayacaksın ama ırağın kuzeyinede ırağın kuzeyi der.

bir çoğu kuzey ırak derken bunun bize göre ırağın kuzeyi denmesi daha doğrudur çünkü bahsedilen o bölge bize göre kuzey ırak değil güney ıraktır.

(bkz: ırak’ın kuzeyi).