şükela:  tümü | bugün
 • eyyy gidi ey beee ne günlerdi amk...
  ama bakıyorum da çabuk unutulmuş...

  (bkz: barış atay'ın hastanede vatandaşın üstüne yürümesi)

  bu başlığı açan göt, halka karşı tahammülsüzlükten falan bahsetmiş.
  unutulmaması gereken günlerdir.
  boşa havlamamak lazım;)

  tarih unutmaz, arşiv var amk arşiv. kıt beyinleriniz 24 megabayt olsa da arşivde her türlü kayıt mevcut..
  edit gençler link sormuş verelim...
  1940 ları hatırlayıp chp’ye ye oy vermeyen arkadaşlar şu dün kadar yakın olay için link istiyor :)) alın hadi link...ermeni dölü
 • vatandas demeyelim de ermeni dollerini tokatliyordu

  ne gunlerdi be burokratlar da ayaklari morarana kadar vatan hayini tekmelerdi
 • üst edit: ben dönemin sayın başbakanının yerinde olsaydım. orayı basan, kendisini can havliyle kaçmak zorunda bırakan, sanki bu olayı kendi suçuymuş gibi kendi üzerine saldıran ne kadar terör sempatizanı ve onların gazına gelen normal acılı insan varsa; hepsini joplata joplata kovalardım. adamların tokak dediği görüntü, tokat değil. tokat yediğini iddia ettiği adam resmen başbakana saldırıyor. hala orwellian toplum vs diyerek. beni doğrulayan bir görüntünün farklı açısını yükleyerek. bir şeyler elde etmeye çalışıyorlar. net konuşuyorum iyi anla: ben olsam başbakanın yerinde; benim can güvenliğimi riske atan, bu kadar kişin hiç birisinin gözünün yaşına bakmazdım.

  hem hukuk önünde hakkımı arar ne gerekiyorsa en üstten çıkmasını sağlardım. böyle özürleri de kabul etmezdim. hem de orada kolluk kuvvetlerine. dağıtın bu kalabalığı buradan. diye emri verirdim. ama işte siyasetçi farklı davranmak zorunda kalıyor.

  peki o insanlar suçlu mu? hayır. kesinlinle değiller onlar acılı tepkileri de normal. orada ki suçlu o araya karışan, acılı insanların acılarını körükleyip linç olurşturmaya çalışan. senin de içine dahil olduğun, başarısız grup suçlu. zaten hepsi bir şekilde bedellerini ödedi. ödüyor. daha da ödeyecek. siz tek bir akıldan emir alan militar organizmalar. sizin devranınız bitti. ne mal olduğunuz en üst perden bu halk tarafından süzüldü. artık benimle laf dalaşı yapıp, üste çıkmaya çalışacak kadar kaldınız. eskiden olsa; başbakanın taziyesini yangın yerine çevirir, suratına küfür eder, üste çıkar ve olayı sosyla medya ve medyada tam farklı algılatırdınız.

  işte bu öfkenin nedeni de bu zavallığınız. hadi şimdi zavallı yaşamınıza anlam katmak için küfür edin hakaret edin. sırada o var çünkü. ben sizin arkanızdayım böyle devam...

  --- spoiler ---

  meşru müdafa içeren görüntülere konu olan dönem.

  ya sizde gerçekten haysiyetin zerresi yok. bir görüntüler net değil, iki o tokat yediği söylenilen eleman, bildiğin ülke'nin başbakanına vurmaya çalışıyor.

  keşke öbür yanağını dönseydi. bende öyle bir başbakan isterdasadsfada...
  --- spoiler ---

  edit: kaldı ki o soma maden kazası sonrası acıyı bile amacından saptıran, zibilyon tane örgütün görev sahası haline getiren, her türlü çirkefliği yapan ideolojinin artık susması ve gerçeklerin anlaşıldığının farkına varması gerekiyor bence.
 • sözlükte entry sildiren birileri tekme atarken alkışlayan sonra da özür dilerken alkışlayan tiplerin gelip de "eleman ülkenin başbakanına vurmaya çalışıyor" diye savunduğu günler.

  görüntüler bellidir, polis insanları yara yara erdoğanı bir yere götürmeye çalışmaktadır. hamleyi ilk erdoğan'ın yaptığı da nettir. al sana başka bir açı. halk unutur ama arşiv unutmaz. al bakalım o tokatı yiyen kişi neler demiş. sonra kimbilir ne şekilde korkuttular da adam 180 derece döndü.

  sadece görüntüleri ve adamın iki açıklamasını izleyen birisi "elamanın başbakana vurmaya çalıştığını" aklının ucundan bile geçirmez. ama orwellian toplumlarda hafıza zayıf olduğundan iktidarı o anda neyle savunabiliyorsanız onunla savunmanızda bir sorun yoktur. araştırmaya ve bilgi sahibi olmaya gerekse hiç yoktur. hatta ayak üstü yazdığınız savunmayı reddedenleri de anında haysiyetsizlikle suçlamanızda da bir sıkıntı yoktur.

  düzeltme: bakara 7: "zira allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. gözlerinde de perde vardır ve büyük azap onlar içindir." evet, gözleriniz mühürlüyse bu görüntülere bakıp da erdoğan'ın saldırıya uğradığını görebilirsiniz. kalpiniz de mühürlü olduğundan alanen yalan söylemekte de bir sıkıntı yaşamazsınız. zaten siyasal islamın tanımı da biraz budur. ama beyniniz hala çalışıyorsa, sadece adamın açıklamalarına ve sonradan tutuklanmamış oluşuna bakarak erdoğan'a vurmadığından emin olabilirsiniz.