şükela:  tümü | bugün
  • erdogan gibi patavatsiz bir adamdan duymak bile beni cok sasirtti.
    milyonlarca “devlet memuru”na alenen beceriksiz ve sorumsuz olduklarini ima etmek inanilmaz bir sey. buyuk cesaret.

ancak halkimizin gerekli cevabi sandikta verecegini dusunmuyorum. bizim halkimiz ezik ve zavallidir. boyle asagilamalara pozitif tepki verip erdogan’i daha cok seveceklerdir.

adam halkini taniyor. turk halkinin gozunde; orada (halka gore dinsiz ve vatan haini olan) kilicdaroglu’nu asagilamasi halkin benliginden daha onemli. cunku turk halki birey olamamis, kisiliksiz insanlardan olusur agirlikli olarak. kendilerine hakaret edildigini dinleyip anlamayan milyonlar var bu ulkede.

erdogan bunu cok iyi bildiginden, bu cumlelerin goturusunden cok getirisi olacagina kanaat getirmis ve bu cumleleri sarf etmis.

karsiligini alacaktir. bu halki ustu kapali asagilayanlar kazanir.

not: maalesef halkin bu hale dusmesine neden olanlar zamaninda tarikatlari su ustune cikarip, solu def etmek icin abd ile is birligi tutanlar ve marshall yardimlarina yalananlardir.
    her halk “default” olarak boyle gelir aslinda, din ile beyinleri daha da sulandirilir. ancak bazi toplumlar sanayilesme ile veya radikal egitim programlari ile bunlari asarlar. biz ikisinden de biraz biraz seklinde asmaya calismistik ama baltalandik. sonucunda din ile uyusturulup, asagi gorulerek ve zaman zaman da gazi alinsin diye pohpohlanarak gudulen bir halk olustu.
  • milyonlarca euro rüşvetle her türlü usulsüzlüğe olur veren ve buna "hizmet bedeli" diyen bakanlara sahip bir adamın olayıdır.

normal yani.
  • kendisinin de bir memur olduğunu hatırlatmak lazım.
  • adamın ülkedeki sisteme olan uzaklığının kanıtı bence. memur ticaret yapamaz kuralını bilmiyor, ben bu abinin iett’de çalıştığından bile şüpheliyim bırak diplomayı.
  • şarapçı bir abimiz vardı, "parasız adam gereksiz adamdır" derdi rahmetli.
    onu hatırlatmış söz. bu devirde gemiciğin kadar adamsın.
  • söylediklerini dinlemedim. dinlemeyeceğim de.

açıkçası kendim ile ilgili şüphelerim yok. kendimden çok eminim. kuşkum yok. kuyruk acım yok.

meslek lisesi mezunuyum.yıllarca özel sektörde çalıştım. gece gündüz çalıştım.

babam devlet memuruydu. kendisi torpilden nefret ettiği için beni ve ablamı memuriyete torpille sokmadı. hatta torpiller yüzünden emekliye erken ayrıldı.

uzun zaman özel sektörde sürttükten sonra yeni evli adamı gece vardiyasına vermelerine kızıp kpss ye girdim ve az bir puanla atandım. çünki benim bölümüme girmek çok kolaydı.

yaklaşık 8 sene türkiyenin en prestijli kamu kurumunda çalıştıktan sonra istanbuldan taşındım. eşim bu süreçte nokta tayin yaptı. sağlık bakanlığı için çok kolay iş. ancak ben özerk bir kurum olan üniversiteden diğer kurumlara direk geçiş yapamıyordum. bu noktada fetöcüler tarafından ele geçirilmiş devlet kurumları yasal hakkım olan eş durumundan tayin hakkımı kullandırmadı. o dönem fetöcüler tasfiye edildi. gelen akp kadroları da her yere kendi adamlarını gömdükleri için geçişime izin vermedi.

bu noktada yapacak tek şey kalmıştı. torpil. torpil bulup tayin yaptırdım. onların dilinden konuşmak lazımdı. hoşuma gitmedi ama malesef.

şimdi yine memurum. her yere kendi adamlarını gömdüler buna rağmen memuriyet ile ilgili kötü söz söylüyorsa ben üzerime alınmıyorum.

memuriyet öncesi de ekmeğimi taşdan çıkardım. şimdi de istersem internetten bişeyler alıp satarım çıkartırım ekmeğimi. kendileri gibi ihalelerden avanta kopartmak istesem onuda kopartırım. çok şükür bugüne kadar tek kuruş rüşvet almamışımdır. hatta binlerce liralık ihale alan adamlarla yemeğe çıktığımızda hesabı ben öder kredi kartı slibini kenara saklarım.

şimdi üstüne alınması gereken benmiyim yoksa bekçi köpeği bile alınacak olsa akp ilçe teşkilatından liste alan verenler mi alınsın? tek vasfı ihl mezunu olmak olanlar mı?
  • hirsizliga giris 101'den alinti yapmis reis, abartacak bir sey yok. sonucta uzmanlik alani.
  • onların memurları her dönem işlerini bilir. ne memurları bitti, ne kendileri!

(bkz: benim memurum işini bilir)
  • adamın kafa yapısına göre normaldir.
    -akp'li ama içiyorsa sorun yoktur!!!
    memur akp'liyse de sorun yoktur-
    kendi de akp'nin memuru olunca
  • aslında gayet normal. müteşebbis, risk alır. riskle para kazanır. bizim üniversiteliler ise ilk fırsatta kpss'ye koşarlar; iş kurana deli gibi teşvikler var, hayır o vergi dairesinde tahsildar olmak ister. akademisyenlik zor gelir, başka şeyler zor gelir, kapağı devlete atıp yatmak ister. bu bir realitedir. müteşebbisin koyduğu bir kuruş yatırımdır, memurların ekseriyeti ise marjinal verimliliği 0 olan gizli işsizlerdir. yalansa yalan desinler.

şimdiki memurlar yine az buçuk muhasebe filan bilip işe alınıyor. bundan 20-30 sene evvelki memurlara ''maliyeden anlar mısın?'' sorusu sorulur, cevap evet ise direkt işe alınırdı.