şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cok ilginc seyler yasaniyor son zamanlarda, benim aklim almiyor, akli alan berigelsin. gariplikler silsile'sini acikliyorum;

- muharrem ince'nin yandas medya tarafindan parlatilmasi. belki farkinda olmadan kilicdaroglu ile olan kavgasina o kadar cok yer verdiler ki haberlerde, muharrem ince sag secmenin gozunde bir chp'liden cok dusmanin dusmani pozisyonuna getirildi. cevremde cok akp'li var ve aksener'e terorist diyen bu tiplerin agzindan bir kere muharrem ince hakkinda kotu soz duymadim. ınceden inceye sempati besliyorlar hatta.

- erdogan'in ilk defa yenilmekten bahsetmesi. bbc'ye verdigi roportajda ben kaybedersem kina yakarsiniz diyor, bunun gibi bir iki aciklamasi daha var bu secim doneminde, guclu baskan kaybetmekten bahsetmez. pek alisik oldugumuz bir tavir degil.

- erdogan'in video'lu miting furyasini baslatmasi. su dunya uzerinde en cok sozunu degistiren, oncesi/sonrasi video'larindan en cok prim kaybedecek liderlerden biri olan tayyip erdogan'in rakibine bile bile koz vermesi. ben yarim aklimla erdogan'in video olayina giristigini gordugum anda ne yapiyor lan bu delirmis mi dedim, nitekim kendi mitinginin ertesi gunu muharrem ince halka tayyip erdogan video'lari ile seslendi ve muharrem ince ruzgari bu video furyasindan sonra basladi. ısin daha da ilginci bu video'lu kisimlar ana akim medya tarafindan vatandasa gosterildi. sanilanin aksina bu video'lar halkin her kesimi uzerinde ciddi etki yaratiyor. guvenilir bir kisinin yalan soyledigini iddia edersiniz size kimse inanmaz, ama o kisinin yalan soyledigini kanitlariyla ortaya koyarsaniz en azindan suphe uyandirir.

- erdogan'in mitinglerdeki garip hal, tavir ve aciklamalari, cizdigi yorgun adam portresi. prompter'i bozuluyor, tek cumle kuramadan milletin gozunun icine sokuyor durumu. cok ugrasip zonguldak diyemiyor. ultrason, kiraathane, tek partili donemde ilkokulu okudum gibi ultra fantastik aciklamalar yapiyor, ve elleri surekli titriyor. kek meselesini bilincli sekilde uzatip duruyor, dalga gecmeyecek adama bile dalga malzemesi veriyor. her zaman guclu lider imaji basilan erdogan'in fazlasiyla yorgun gozuktugu fotograflar sagda solda dolasiyor.

- erdogan'in son yaptigi idam aciklamasi. referandum sonuclari gosterdi ki bu secimi kazanan kilpayi kazanacak. ıkinci turda boykot'a gitme ihtimali bulunan hdp secmenini firesiz muharrem ince'ye gonderdi yaptigi aciklama ile.

bizim tanidigimiz erdogan bu hatalari yapacak kadar siyasetten bihaber degildir. ya erdogan bu secimi kaybetmeye calisiyor, ya da arkasindaki beyin takimi tamamen destegini cekti, kendi capinda ancak bu kadar siyaset yapabiliyor. 10 gun sonra gorecegiz.