şükela:  tümü | bugün
 • 25 kasim 2016 tarihli konusmasiyla ilginc bir degisime ugramistir. aynen soyle demistir " hani "diktatör" dediğiniz bir erdoğan var ya, bu erdoğan, bu zihniyete karşı diktatördür! ama samimi olanlara karşı müşfiktir, merhametlidir" dedi. "kaynak link. orjinal kaynak kulaklarim gozlerim.

  bu bana hicr suresi 49 ve 50. sureleri animsatti.

  diyanet işleri tefsiri: (49-50) ey muhammed! kullarıma, benim elbette çok bağışlayıcı, çok merhametli olduğumu, azabımın da elem dolu azap olduğunu haber ver.

  varin siz karar verin.
 • ne ilginç tesadüf ki, tarihteki sanırım hüloğ diye bilinen bir kavmin yeri göğü var eden tek ilahının özellikleridir bunlar.

  adı unutulmuş bu ilah, eldeki kutsal metinlere göre kavmine bilgiyi ve düşünmeyi yasaklayarak onları rahata erdirmiş, kavminin bütün düşmanlarını helak edeceği, dünyanın kavmince fethedileceği, dünyada bir tane bile kitap okuyan, araştıran, sorgulayan bilgili bir adam olsa, ona dahi lanet edip yok edene dek savaşacağı sözünü vermiştir. bu amaçla kavmin hayatını düzenleyen; kavminin alt tabakasına ekmek bulgur, makarna tüketmek; akraba evliliği yapmak, üst düzeyine ise her şeyi helal kılmak gibi ilginç dini kurallar ve ritüeller koymuştur.

  lakin kavim ekmek, makarna ve bulgurla beslenmekten ve akraba evliliğinden dolayı iki üç nesilde şempanzelerden bile aptallaşıp güçsüzleşince, güçlü komşuları tarafından kolayca tarihten silinmişlerdir.

  tarih ne ilginç değil mi :)
 • merhametim gazabımı geçti (dedi)