şükela:  tümü | bugün
  • ödeneği öttürmüştür.
  • islama göre; ödenek örtülü ise, harcayana caizdir dediğim hede.
    devir, o devir. her örtünen, dindar ve inançlı sonuçta.
  • fakirliğin hüküm sürdüğü ülkede halkın hesabını sormadığı harcamalardan biridir örtülü ödenek, düşünün 50 tl için adam bıçaklandığı ülkede, halk ödediği vergilerden oluşan örtülü ödenek adı altında başbakan ve cumhurbaşkanına sunulan denetimsiz bir para var ancak bir kişi de demiyor ki aga bu nedir?
    hem fakir olup hem de bu kadar bol götlü olmanın daha açık bir göstergesi yoktur sanırım, işte bu kadar boş vermişlik var bu ülkede, tayyip erdoğan boşuna demiyor, benim milletim benim vatandaşlarım diye, çocuklarından çok seviyordur bizi eminim, kimsenin böyle bir lüksü yoktur çünkü ama onun, biz ahmakların sayesinde var..
  • sarayın elektrik faturası yüzündenmiş
    (bkz: #60582633)
  • mit harcamasının yüzde 70 artması güldürmüştür.
    neye nasıl bir harcamadır, kimin cebine gitti acaba?
    ülkede olan patlamaları beğenmedikleri dış mıhraklardan öğreniyoruz.
  • üstü örtülen ödeneklerin yanında bir hiç olan rakamı içeren rekordur.
  • ilginçtir ki bu tür başlıklara islamcılar pek yazmazlar. verdikleri oyu rasyonalize edecek bir çıkarım yapamayacak olmalarından kaynaklanıyordur muhtemelen. gerçek amaçları zaten o durmadan bahsettikleri "gerçek islam" da değildir. gerçek amaç sadece taraf seçip her ne olursa olsun o tarafta bulunmaktır. veriler, istatistikler, tapeler müslüman olduğunu iddia eden liderin müslümanlığa karşı yaptığı her şey onlar için göz ardı edilebilir.
  • yakışır başkana. helal olsun. bizim ona güvenimiz tam. vatanın milletin menfaatleri doğrultusunda kullanmıştır o parayı.

ama bir kılışdaroğlu olsa kesin dış güçlerin, faiz lobilerinin paralel yapının lehine harcamalar yapardı.

milyonlarca insandan toplanan paralar hesabı dahi sorulamayacak şekilde iki kişinin emrine veriliyorsa ve birileri bunu kişiler anlamında tartışıp olayın saçmalığını göz ardı ediyorsa batsın bu dünya.

böyle bir düzende kendimi o kadar salak yerine konuluyor hissediyorum ( his değil aslında salak yerine konuluyoru(z)m ) ki bazen bu kadar vatandaşlık bilincinden uzak cahil insanla birlikte yaşıyor olmak zorunda olduğuma lanet ediyorum.
  • "odenek var, odenekcik var" diye karsiladigim gelisme. cehape zihniyeti'nin camileri ahir yaptigini unutmayin.

ortulu odenekle tango partisi verilseydi hepiniz alkislardiniz. ama bu memleketin evlatlari, odenegi suriye'deki turkmenlere insani yardim gondermek icin kullaninca cildiriyorsunuz.

bulent arinc, fethullah gulen, vladimir putin, angela merkel, kemal kilicdaroglu ve meral aksener. hepiniz birlestiniz. neden, turkiye'nin saha kalkmasindan mi rahatsiz oldunuz? buyuk devletin, buyuk odenegi olmaz mi yav?