şükela:  tümü | bugün
  • hemen hemen önümüzdeki dakilarda putin büyük ihtimalle disisleri baskanliginin aciklamasiyla ilgili erdogan'i arayacak ve gecmis günlere atifta bulunarak hesap soracaktir, iste o sorgulamalarda dünya liderimiz erdogan'in yapacagi savunmadir.

gercekten cok zor bir savunma olacaktir, sallayayim diyorum da sallayamiyorum bile klasik cümleler disinda yazacak pek bir sey yok.

(bkz: iktidara geldigimizde kafalar 1 milyondu)

edit: (bkz: türkiye cumhuriyeti bağımsız bir ülkedir) ciler, buuuuyrüüün efenim.
  • savunma yapmayacaktır.
    sanki, abd’yi yıllardır destekleyen, yardım eden kendi değilmiş gibi; arkasından konuşacaktır. müdahalenin katliam olduğunu savunacaktır.
    bilmiyormuş gibi yapacaktır.
    aynı kim gibi?komşusunun arkasından konuşup yüzüne gülen anneannem gibi.
  • (bkz: çok şükür kandırılmışız, bizlik bir durum yok yaaneeeii)
  • bizim bakan fetöcü :(
  • herhangi bir savunmaya gerek yok. nitekim türkiye başından beri esad'ın suriye devlet başkanı olduğunu kabul etmiyor ve bunu rusya da biliyor. suriye'de, rusya ve türkiye'nin ortak çıkarları ayrı; abd ve türkiye'nin ortak çıkarları ayrı. bu bağlamda değerlendirildiğinde kimseye hesap vermeye gerek yok.
  • derhal çavuşoğlunun istifasını istiyorum kanka...
    (giden dışişleri bakanlarım oldu,adını admadım yola bakmadım aslaaa)
  • kuzenim yazmış olabilir.
  • kimyasal silah konusunda taviz vermediklerini aynı duyarlılığı rusya'danda beklediğini söyleyip telefonu kapatmalidir.
  • konuşma siyaset kuralları içinde yapılacaktır ama, putin zaten bizim nasıl hareket edeceğimizi, harekat yapılmadan önce biliyordur. zaten istediğini aldığı için, bunu önemsemeyecektir. ama şunu unutmayalım ki s-400 aldığımız veya bazı yerlerde ortak hareket ettiğimiz için, putin bizi müttefik olarak görmüyor. onun için, nato'ya karşı kullanılacak bir aracız. aksini ispat edene kadar, böyle olacak.