şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce trt haber de canlı olarak dile getirdiği cümle.

afrin ve fırat'ı örnek göstererek savaşa hazırız...

güncelleme: video linkini bulamadım ama konuşma aynen şu şekildedir.

"devletlerin başarısının sırrı savaşa hazır olmaktır"

hukuk namına hukuksuzlukları bize kimse dayatamaz. bizim kırmızı çizgilerimiz bellidir. gazi mustafa kemal'in ifadesiyle "yurtta sulh cihanda sulh" temel prensibimizdir. devletlerin başarısının sırrı savaşa hazır olmaktır. biz hazırız, her şeyimizle hazırız. fırat kalkanı harekatı'nda, afrin'de de gösterdik.

bu söylemler kuru daha çok ateşler. bu tür söylemlerden kaçınılmalı ve daha ılımlı yaklaşılmalı. kurdaki artışı zaten bekliyorduk ama rahip bu olayın tuzu biberi oldu. bence rahibin 15 temmuz sürecinde suçlu olduğunu ispatlayacak video veya bir belge varsa halka açılmalı yoksa da acilen amerikaya gönderilmelidir. bir rahip yüzünden ülkenin yoksullaşmasına göz yumulmamalıdır.
  • biz değiliz. bizim vergilerimizle değil isviçre'deki off shore hesaplarıyla hazırlanabilirsiniz diye cevap verdiğim açıklama.
  • reis sen hazirsin da ekonomi degil. hani haberin olsun diye soyluyorum.
  • idlib'e girileceğinin sinyalidir. tabi girilebilirse. ya türkiye girecek ya da kenara çekilip rusya ve iran'a bırakılacak ki onlar temizlesinler bölgeyi. ayrıca görülen o ki amerika'ya suriye'de ekmek yedirtmeme konusunda hem fikirler. fakat bunun ceremesini hem ekonomisiyle hem de askeriyle türkiye cumhuriyeti ödeyecek. hani bir on sene önce olsa eyvallah diyeceğim, hallederiz diyeceğim fakat umudum yok sözlük.
  • savaş falan istemiyoruz yeter.
  • büdüt: sanırım bir çok kişinin korktuğu o son kozu oynayabilir.

(bkz: savaş çıkarıp tarihe gömülen liderler)

az önce doğu akdenizde 4 ülkenin yapacağı ortak tatbikatla ilgili açıklamalarından bunu çok net görebiliyoruz. açıkça “biz bedel ödemeye hazırız, başka bedel ödemeyi göze alan varsa buyursun gelsin” demiştir.

(bkz: winter is coming)
  • ekonomin savaşa hazır değil... diplomatik gücün savaşa hazır değil... hatta, hani tarikatlarla enseye şaplak göte parmaktan dolayı ordu bile belki tam anlamıyla savaşa hazır değil...

halkın gittikçe fakirleşiyorken; benim vergilerimle ona buna kabadayılık yapmak yerine önce ülkeye huzur, adalet, liyakat falan mı getirsek?

yunan halkı da, türkler de savaş falan istemiyor! ne kadar doğalgaz buluyorsanız aranızda paylaşın amk...

edit: "koyktun mu çen bakiim" diyerek mesaj atıp dalga geçenlerin suratına tükürmeye tenezzül etmem ama naçizane her türlü düdük makarnasına da cevap verme hakkını kendimde saklı tutarım.

mesaj kutum var ya tam bir "gerzek şenliği" haline dönüştü;

- a haber izlemekten beyni yanmış ve "ne yunanistan'ı o doğalgazın hepsi bizim amk" diyenler
    - "o doğalgazı paylaşacağıma ölürüm" deyip sanki o doğalgazın kendisine bir faydası olacakmış sananlar
    - "baş komutan tayyip erdoğan ile savaşa girmek benim için onurdur, sen orospu çocuğusun anlayamazsın" diyenler...
    - doğalgaz için savaşa girip kazansa bile aynı gazı %80 vergiyle evinde yakacak olup, birilerinin offshore hesaplarını doldurmak için enayi yerine konduğunu bile fark edemeyecek kadar aptal olanlar....
    - vatan haini olduğumu iddia edenler...
    - "senin gibi ermeni soyunun da zamanı gelecek" diye tehdit edenler...
    - “yahudi dölü” olduğumu da iddia edenler...
    - "türkler savaşmak için vardır" diyerek nereden cesaret bulduğu belli olmayan ve 1000 yıl öncesinde takılı kalmış olanlar...
    - "bir türk tüm dünyaya bedeldir" palavrasıyla beyni yıkanmış piçikolar...
    - içindeki gayrimüslim nefretini çıkartmak için fırsat kollayan, gavurun ümüğünü ilimle değil imanla sıkmaya çalışacak olan çember sakallılar...

ve daha niceleri!

hiçbirinize cevap vermiyorum. ekmeği karneyle almaya başladığınızda tekrar sorarım fikrinizi... tabi yaşıyor olursanız...

hadi diyelim ki girdik savaşa! bana ihtiyacınız yok. hatta kimseye ihtiyacınız yok. yunanistan’ın içinden geçmeniz 15 gün bile sürmez ama... peki ya sonra? hiç sonrasını düşündünüz mü avanaklar?

herkes bize ambargo uyguladığında, buğday, et, bakliyat bile ithalat ederek halkını doyuran ülke nasıl sağ kalacak?

daha %100 haklı olduğunuz kıbrıs macerasından doğan yeni ülkeyi bunca senedir kabul ettirtmemişsiniz, bunu mu başaracaksınız?

işte siz bu kadar karpuzsunuz!

umarım ahmaklığınızın bir gün farkına varırsınız zira bu ülkenin kaybedecek şeyleri var daha...
  • iyi hazır kefen giymişken hepiniz yol alın bakalım, diye destekleyeceğimiz açıklamadır. özellikle o sosyal medyada asıp kesen fetihçi tipleri ordunun en önünde görmek istiyoruz.
  • winter'in geldigi felan yok hemen heyecan yapmayin.