6 entry daha
  • büdüt: sanırım bir çok kişinin korktuğu o son kozu oynayabilir.

(bkz: savaş çıkarıp tarihe gömülen liderler)

az önce doğu akdenizde 4 ülkenin yapacağı ortak tatbikatla ilgili açıklamalarından bunu çok net görebiliyoruz. açıkça “biz bedel ödemeye hazırız, başka bedel ödemeyi göze alan varsa buyursun gelsin” demiştir.

(bkz: winter is coming)
  • winter'in geldigi felan yok hemen heyecan yapmayin.
  • otokratik iktidarların yönetmi bırakmamak için ülkelerini savaşa soktukları söylenir hep.ama bunun bizimle bir ilgisi yok:/
    kötü diplomasi diyeceğim ama, o bile yok. yanımızda tek bir ülkenin olmaması tüm dünyanın bizi kıskandığıyla açıklanabilir. yersen!!!
  • alemin en hızlı dönüşü ile sonuçlanacak söylemdir. bu şekilde konuşmalara devam ederse bir gece ansızın sarayın enerji ve gıda kaynağı kesilecektir. merkele yaptığı gider sonrası savunma sanayi göçtü. motor, aktarma, silah sistemi ambargosu yedik. savaş tamtamı çalıp oy toplayacağım derken gıda ve ilaç ambargosunu dayarlarsa ülkede tüpgaz, yağ, benzin kuyruğu görecek bir x,y,z kuşağı oluşur.
  • iktidarı zerre kadar sevmesem de yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi konu siyaset üstüdür. bu geminin yolcuları olarak devlet desteklenmelidir. elbetteki dış siyasetteki politikalarımız yurtta sulh cihanda sulh ekseninde yürütülmelidir ancak; bu uluslararası arenada haklarımızdan vageçmemiz demek değildir.
    edit: neden fikrimi beyan ettiğim için saldırıyorsunuz? bu benim fikrim. bana ne bilal'den? kendisi çıkar savaşırsa kendi şerefi içindir. yok kuyruğunu kıstırıp kaçarsa yine kendi hainliğidir. her ne kadar herşey boka sarsada burası benim ülkem. hem ülkemin geleceğini hem de gelecek nesilleri düşündüğüm için doğru bulduğum fikrimi belirttim. katılırsın katılmazsın köpek gibi hakaretler saçarak saldırmanın bir alemi yok. ( medeni bir şekilde kendi fikrini belirterek mesaj atan arkadaşları tenzih ederim. )
    edit 2: okuduğunu anlayamayanlardan gerçekten çok yoruldum. tamam siz çok haklısınız, en haklısınız. ben savaş çığırtkanlığı yapıyorum. yazıyı yazdığımdan beri mesaj atıyorsunuz, birkaçı hariç içinde mantık barındıran mesaj yok. sizin hükümet düşmanlığınız devlet düşmanlığına dönüşmüş. kafanızı sikim ben sizin. sonunda küfrettirdiniz bravo.
  • şu unutulmamalı ki, yunanistan bir avrupa birliği ülkesidir, yunanistan'ın bu bölgeden çıkaracağı petrol avrupa birliğini ekonomik olarak rahatlatacak, dolayısıyla hak iddia eden yunanistan gibi gözükse de, avrupa birliğinin kendisidir. bunu türkiye de farkında olduğu gibi, farkında olduğumuzu ab de bilmektedir.

burada makul gördüğüm strateji, olabildiğince dialoğa açık olduğumuz mesajı vererek, aynı zamanda asla haklarımızdan vazgeçmeyeceğimizin de kesin olarak anlaşılması sağlamaktadır.

unutulmamalı ki, ülkeler arasında dostluk yoktur, çıkar ilişkileri vardır. günün sonunda, eli iyi olan değil, elini en iyi oynayan kazanır.

akp'yi eleştireceğim derken vatan haini olmayın dikkat edin. ben muhalif olarak hep buna dikkat etmişimdir.

sonradan ekleme: anlamayanlar olmuş, seri eksi basan arkadaşlar falan var, daha basit anlatayim;

ortada bariz hakkımız olan bir araştırma bölgesi var, türkiye hakkını 600km uzakta olan bir ülkeye kaptırmamalıdır. hatta bir adım öteye de götürerek ege denizindeki bölgeler için de ciddi pazarlığa girmelidir.

bu savaş istemek değildir, hak savunmaktır. ileride kalkınmamıza yarayacak, enerji kaynaklarını korumalıyız. bunun tersini savunan var ise ben kötü niyet ararım.

tayyip'e kızıp ülkesine sırt dönen adamın ben kararlılığından, vatan sevgisinden şüphe duyarım.

atatürk'ü sevmeyip kendi ülkesinin milli bayramını kutlamayan insanlar olduğu gibi, aynı zamanda tayyip sıçsın başarısız olsun da, gerekiyorsa ülke batsın diyen adamların da olduğunu maalesef gördüm.

akp - chp neo grupları birleştirdiğime de sevindim, mesaj kutuma kusabilir, zehrinizi boşaltabilirsiniz.
  • (bkz: senin çocuklar da hazır mı)

bu arada gazi mustafa kemal değil, biliyorum söylemek zor geliyor ama gazi mustafa kemal atatürk.
  • normal bir açıklamadır.

ne diyecekti, ay inşallah savaş mavaş olmaz, yoksa halimiz nice* olur mu diyecekti.
  • olm manyak mısın, bu "van minüt" demeye benzemez... senin sadece boyun uzun, ülken ise sayende kısa... aman dikkat et.
601 entry daha
hesabın var mı? giriş yap