şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • büdüt: sanırım bir çok kişinin korktuğu o son kozu oynayabilir.

  (bkz: savaş çıkarıp tarihe gömülen liderler)

  az önce doğu akdenizde 4 ülkenin yapacağı ortak tatbikatla ilgili açıklamalarından bunu çok net görebiliyoruz. açıkça “biz bedel ödemeye hazırız, başka bedel ödemeyi göze alan varsa buyursun gelsin” demiştir.

  (bkz: winter is coming)
 • ekonomin savaşa hazır değil... diplomatik gücün savaşa hazır değil... hatta, hani tarikatlarla enseye şaplak göte parmaktan dolayı ordu bile belki tam anlamıyla savaşa hazır değil...

  halkın gittikçe fakirleşiyorken; benim vergilerimle ona buna kabadayılık yapmak yerine önce ülkeye huzur, adalet, liyakat falan mı getirsek?

  yunan halkı da, türkler de savaş falan istemiyor! ne kadar doğalgaz buluyorsanız aranızda paylaşın amk...

  edit: "koyktun mu çen bakiim" diyerek mesaj atıp dalga geçenlerin suratına tükürmeye tenezzül etmem ama naçizane her türlü düdük makarnasına da cevap verme hakkını kendimde saklı tutarım.

  mesaj kutum var ya tam bir "gerzek şenliği" haline dönüştü;

  - a haber izlemekten beyni yanmış ve "ne yunanistan'ı o doğalgazın hepsi bizim amk" diyenler
  - "o doğalgazı paylaşacağıma ölürüm" deyip sanki o doğalgazın kendisine bir faydası olacakmış sananlar
  - "baş komutan tayyip erdoğan ile savaşa girmek benim için onurdur, sen orospu çocuğusun anlayamazsın" diyenler...
  - doğalgaz için savaşa girip kazansa bile aynı gazı %80 vergiyle evinde yakacak olup, birilerinin offshore hesaplarını doldurmak için enayi yerine konduğunu bile fark edemeyecek kadar aptal olanlar....
  - vatan haini olduğumu iddia edenler...
  - "senin gibi ermeni soyunun da zamanı gelecek" diye tehdit edenler...
  - “yahudi dölü” olduğumu da iddia edenler...
  - "türkler savaşmak için vardır" diyerek nereden cesaret bulduğu belli olmayan ve 1000 yıl öncesinde takılı kalmış olanlar...
  - "bir türk tüm dünyaya bedeldir" palavrasıyla beyni yıkanmış piçikolar...
  - içindeki gayrimüslim nefretini çıkartmak için fırsat kollayan, gavurun ümüğünü ilimle değil imanla sıkmaya çalışacak olan çember sakallılar...

  ve daha niceleri!

  hiçbirinize cevap vermiyorum. ekmeği karneyle almaya başladığınızda tekrar sorarım fikrinizi... tabi yaşıyor olursanız...

  hadi diyelim ki girdik savaşa! bana ihtiyacınız yok. hatta kimseye ihtiyacınız yok. yunanistan’ın içinden geçmeniz 15 gün bile sürmez ama... peki ya sonra? hiç sonrasını düşündünüz mü avanaklar?

  herkes bize ambargo uyguladığında, buğday, et, bakliyat bile ithalat ederek halkını doyuran ülke nasıl sağ kalacak?

  daha %100 haklı olduğunuz kıbrıs macerasından doğan yeni ülkeyi bunca senedir kabul ettirtmemişsiniz, bunu mu başaracaksınız?

  işte siz bu kadar karpuzsunuz!

  umarım ahmaklığınızın bir gün farkına varırsınız zira bu ülkenin kaybedecek şeyleri var daha...
 • bu konu siyaset üstü devletimizin alacağı kararın arkasında olmalıyız.
 • iyi hazır kefen giymişken hepiniz yol alın bakalım, diye destekleyeceğimiz açıklamadır. özellikle o sosyal medyada asıp kesen fetihçi tipleri ordunun en önünde görmek istiyoruz.
 • winter'in geldigi felan yok hemen heyecan yapmayin.
 • otokratik iktidarların yönetmi bırakmamak için ülkelerini savaşa soktukları söylenir hep.ama bunun bizimle bir ilgisi yok:/
  kötü diplomasi diyeceğim ama, o bile yok. yanımızda tek bir ülkenin olmaması tüm dünyanın bizi kıskandığıyla açıklanabilir. yersen!!!
 • alemin en hızlı dönüşü ile sonuçlanacak söylemdir. bu şekilde konuşmalara devam ederse bir gece ansızın sarayın enerji ve gıda kaynağı kesilecektir. merkele yaptığı gider sonrası savunma sanayi göçtü. motor, aktarma, silah sistemi ambargosu yedik. savaş tamtamı çalıp oy toplayacağım derken gıda ve ilaç ambargosunu dayarlarsa ülkede tüpgaz, yağ, benzin kuyruğu görecek bir x,y,z kuşağı oluşur.
 • iktidarı zerre kadar sevmesem de yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi konu siyaset üstüdür. bu geminin yolcuları olarak devlet desteklenmelidir. elbetteki dış siyasetteki politikalarımız yurtta sulh cihanda sulh ekseninde yürütülmelidir ancak; bu uluslararası arenada haklarımızdan vageçmemiz demek değildir.
  edit: neden fikrimi beyan ettiğim için saldırıyorsunuz? bu benim fikrim. bana ne bilal'den? kendisi çıkar savaşırsa kendi şerefi içindir. yok kuyruğunu kıstırıp kaçarsa yine kendi hainliğidir. her ne kadar herşey boka sarsada burası benim ülkem. hem ülkemin geleceğini hem de gelecek nesilleri düşündüğüm için doğru bulduğum fikrimi belirttim. katılırsın katılmazsın köpek gibi hakaretler saçarak saldırmanın bir alemi yok. ( medeni bir şekilde kendi fikrini belirterek mesaj atan arkadaşları tenzih ederim. )
  edit 2: okuduğunu anlayamayanlardan gerçekten çok yoruldum. tamam siz çok haklısınız, en haklısınız. ben savaş çığırtkanlığı yapıyorum. yazıyı yazdığımdan beri mesaj atıyorsunuz, birkaçı hariç içinde mantık barındıran mesaj yok. sizin hükümet düşmanlığınız devlet düşmanlığına dönüşmüş. kafanızı sikim ben sizin. sonunda küfrettirdiniz bravo.
 • şu unutulmamalı ki, yunanistan bir avrupa birliği ülkesidir, yunanistan'ın bu bölgeden çıkaracağı petrol avrupa birliğini ekonomik olarak rahatlatacak, dolayısıyla hak iddia eden yunanistan gibi gözükse de, avrupa birliğinin kendisidir. bunu türkiye de farkında olduğu gibi, farkında olduğumuzu ab de bilmektedir.

  burada makul gördüğüm strateji, olabildiğince dialoğa açık olduğumuz mesajı vererek, aynı zamanda asla haklarımızdan vazgeçmeyeceğimizin de kesin olarak anlaşılması sağlamaktadır.

  unutulmamalı ki, ülkeler arasında dostluk yoktur, çıkar ilişkileri vardır. günün sonunda, eli iyi olan değil, elini en iyi oynayan kazanır.

  akp'yi eleştireceğim derken vatan haini olmayın dikkat edin. ben muhalif olarak hep buna dikkat etmişimdir.

  sonradan ekleme: anlamayanlar olmuş, seri eksi basan arkadaşlar falan var, daha basit anlatayim;

  ortada bariz hakkımız olan bir araştırma bölgesi var, türkiye hakkını 600km uzakta olan bir ülkeye kaptırmamalıdır. hatta bir adım öteye de götürerek ege denizindeki bölgeler için de ciddi pazarlığa girmelidir.

  bu savaş istemek değildir, hak savunmaktır. ileride kalkınmamıza yarayacak, enerji kaynaklarını korumalıyız. bunun tersini savunan var ise ben kötü niyet ararım.

  tayyip'e kızıp ülkesine sırt dönen adamın ben kararlılığından, vatan sevgisinden şüphe duyarım.

  atatürk'ü sevmeyip kendi ülkesinin milli bayramını kutlamayan insanlar olduğu gibi, aynı zamanda tayyip sıçsın başarısız olsun da, gerekiyorsa ülke batsın diyen adamların da olduğunu maalesef gördüm.

  akp - chp neo grupları birleştirdiğime de sevindim, mesaj kutuma kusabilir, zehrinizi boşaltabilirsiniz.
 • (bkz: senin çocuklar da hazır mı)

  bu arada gazi mustafa kemal değil, biliyorum söylemek zor geliyor ama gazi mustafa kemal atatürk.
629 entry daha