şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: aynen öyle "kurucu cumhurbaşkanımız" çünkü yeni sistemi kuran kişi sayın recep tayyip erdoğan, yutamayan gargara yapsın. "cumhuriyet elden gidiyeah" diyen cahiller de üzülmesin, iran'da bile cumhuriyet var: iran islam cumhuriyeti. hadi gidin biraz kitap okuyun, belki 61 ıq'ye çıkarsınız.

kurucu cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan'ın bugünkü yemin töreninde gerçekleştireceği ilk. allah diğer hayırlı ilk'leri de nasip etsin.

--- spoiler ---

cumhurbaşkanlığı seçimlerini 26 milyon 330 bin 823 oy ile kazanan cumhurbaşkanı erdoğan, tbmm'de yapılacak yemin töreninin ve anıtkabir ziyaretinin ardından, cumhurbaşkanlığı külliyesi'ne süvari birliği eşliğinde giriş yapacak ve mehter marşlarıyla karşılanacak.

erdoğan'ın süvari birliğiyle külliye'ye girişi sırasında 101 pare top atışı yapılacak. ayrıca hava, kara ve deniz komutanlıklarına bağlı ordu karargahlarında da 101'er pare top atışı gerçekleştirilecek.
    --- spoiler ---

https://odatv.com/…ne-gelene-1-lira-09071833_m.html
  • adam padişah dediğimizde inanmıyordunuz.

adam sultan üçüncü abdülhamid han.

abdülhamid 3 tane türkiye büyüklüğünde toprak kaybedip rus ordusu istanbul'u işgal ederken kaçıp ingiltere ve fransa ile irtibata geçmişti.

ingiltere ve fransa, ruslara istanbul'u tek başına yedirmemek için devreye girmişti. ruslar mecburen geri çekildiler. çekilirken de katliamlar ve tecavüzler gerçekleştirip şehri ateşe verdiler. bazı yerlerde yangınlar tam 1 ay sürdü. rus ordusu çekilmek istememişti çünkü istanbul'u ele geçirmek tarihi rüyalarıydı. ancak imparator emredince mecbur kaldılar.

rus ordusu çekilirken bir de anıt diktiler. o anıtı atatürk, enver paşa ve mahmut şevket paşa birinci dünya savaşından önce bombalayıp havaya uçurmuştu.

bu da üçüncü abdülhamid olayım derken ruslara tüm ülkeyi kaptırmaz inşallah. ruslarla el sıkıştıktan sonra parmakları kontrol edeceksin demişler.
  • --- alıntı başı ---

"... 101 pare top atışı yapılacak... "

--- alıntı sonu ---

bak 101 defa deniyor, 101.
    sadece bir adedi yeter.
    ---
    ilave :
    ıska, olmadı!
  • giriş anında toplanan kalabalıktan "böbürlenme cumhurbaşkanım senden büyük allah var" sesleri de yükselirse tam olacak... adetler önemli...

yok lan vaz geçtim... bu tutuklattırır valla insanları, belli olmaz...
  • bastırdığı parayı da ulufe olarak dağıtacak. yalnız hutbe cumaya kaldı sanırım.

anaaa troll başlığıymış bu. fark etmemiştim yoksa yazmazdım hiç. şimdi silsem mi silmesem mi bilemedim.

madem yazmış bulundum kendisine lütfedip cevap vereyim. dallama herif, sistemin değişmediğini yırtına yırtına anlatmaya çalıştı partin, başkanın, ne kurucusu? anayasanın ilk üç maddesini değiştirmeye bir tarafı yemeyince yok başkanlık değil partili cumhurbaşkanı yapacağız diye ucube bir şey koydular önünüze, siz de yediniz. şimdi kalkmış kurucu bilmem ne. haydi oradan. karaktersiz herifler.
  • osmanli geleneginde padisahlar mutlaka bir isim ya da unvana sahip olmustur. reis de bu gelenegin takipcisi olmalidir. benim onerim;
    sultan 1.uzun tayyip han hazretleri.
    hem kitle de memnun olur. kendisi uzun adam olarak anilmaktadir.
  • atların sıçmaması için nasıl bir önlem alındığını merak ediyorum.

ek: o değil de habere baktım. bu murat bardakçı nasıl bir değişik, ne kadar lüzumsuz bir adam lan? (bkz: karpuz kabuğu)
  • ulufeyi secim oncesi dagitmis, secilmis modern padisahin yemin etmesi olayi.
    kacak yapilarina ruhsat alan hirsizlar ve onlara bu imkani sunan cok memnun. alan memnun satan memnun.
  • (bkz: diktatör olunca yapılacak ufak şımarıklıklar)

pek de ufak değil ama zaten yıllardır ülkeyi buna hazırlıyordu. yavaş yavaş hem yasal hem psikolojik olarak ülkeyi böyle bir şeye ses çıkarmayacak duruma getirdi. laiklik, hukuk, adalet, demokrasi bitti gitti. çok oldu.

dün akşam ntv'de haber spikeri dedi ki yeni sistemle birlikte parlementer sistem kalkıyor. bunu normal bir şeymiş gibi söyledi ve kanım dondu. tarih dersinde gördüğümüz osmanlı devletinin son zamanlarında meclisin feshedilmesi gibi olayları hatırladım ve kendi kendime geçmiş olsun türkiye dedim. hani ders kitaplarında konu başlığı 1878 meclisi mebusanın dağıtılması diye yazar ya bugünlerde yaşanan durum da 2018 tbmm'nin işlevsel olarak feshi gibi bir ibareyle yer alacak sanırım.
  • bir türk vatandaşı cumhurbaşkanı seçilmeyi başardı diye neden 101 pare top atışı yapıyoruz? neyi kutluyoruz? bugüne kadar onlarca kişi cumhurbaşkanı, başbakan, genelkurmay başkanı oldu bu ülkede; bu adamın farkı ne? kutlayacak neyimiz var? kutlama onun şahsi kutlaması ise, bize ne girdi çıktı da vergilerimizle bu kadar şaşaalı etkinlikler düzenleniyor?

devlet yeniden kuruldu da haberimiz mi yok?

edit: 101 pare top atışının devlet geleneği olduğunu, her bir cumhurbaşkanında uygulandığını özel mesajla iletenler oldu; öyle ise dahi söylediklerimin arkasındayım. gereksiz bir uygulama.