şükela:  tümü | bugün
  • kaçınılmaz bir gerçektir. her seçim öncesinde olduğu gibi sosyal medyaya bakarak "bu sefer gidiyorlar" deniyor ama erdoğan kazanmasını bilecektir.

en kötü ihtimalle meclisi kaybedip başkanlığı alır. böyle bir durumda 7 haziran-1 kasım senaryosunu görürüz ve erken seçime gidilir.

not: ne akp'liyim ne trollüm. hiçbir zaman akp'ye oy vermedim, bu sefer de vermeyi düşünmüyorum.
  • kör halka şaşı padişah
  • eskiden trollüğünde bir şerefi vardı. en azından troll olduklarını inkar etmezlerdi.
  • anketlet ve gidisat gosteriyor ki, erdogan eger ilk turda %45 civari ve uzeri bir oy alir ve 2. tura inceyle kalirsa malesef olasiligi yuksek sonuctur.

ınce iyi, hos insan, tam bicilmis kaftan ama suresi ve geldigi parti sag secmeni ikna etmeye malesef yeterli degil.
  • her zaman olduğu gibi hileler dönecek ve rte'nin kazanması da bu nedenle ihtimaller dahilinde. üzülürüm ama şaşırmam. ha sonsuz bir bıkkınlığa girer ve depresyonda level atlayabilirim, o ayrı. müslüm baba ve jiletler.

ne var ki, bu sefer muhalefet var. çaresiz ve kimsesiz değiliz, sesimiz var. bunun gelecekte etkileri mutlaka olacaktır. ama haziran'da ama başka bir zamanda. o yüzden orta ve uzun vadede ümitsiz değilim artık. bence bu çok önemli bir kazanım. hem de hepimiz için. bir millet uyanıyor, parça parça da olsa, yavaş da olsa.
  • maalesef gerçek bu. sandıkla hile yapıyor diyebiliriz, çamur atabiliriz ama bu adam maalesef başkan olacak. benim merak ettiğim hiç ölmeyecek mi acaba? yahu kendisini tanımam etmem ama siyasetle uğraşanların “hele ki ortadoğu’da” ne kadar şerefli oldukları bilinir. kendisinden sonra bari namuslu biri gelse.